solar panels roof downtown flickr vrec facebook - چگونه نیروگاه خورشیدی خانگی احداث کنیم ؟پول حاصل از تابش خورشید را در جیب خود بگذارید

چگونه نیروگاه خورشیدی خانگی احداث کنیم ؟، پول حاصل از تابش خورشید را در جیب خود بگذارید

نیروگاه خورشیدی خانگی در حال حاضر در ایران یکی از بهترین، زود بازده ترین و مطمئن ترین راه های سرمایه گذاری می باشد. احداث نیروگاه خورشیدی خانگی هیچ گاه تا این اندازه برای خانه داران، بازنشستگان و افراد صاحب تجارت به صرفه نبوده است. تمام کسانی که پس اندازی در بانک دارند و سودی 10 تا نهایت 20 درصد دریافت می کنند، با احداث یک نیروگاه خورشیدی خانگی سود 33 درصد را از پس انداز خود دریافت خواهند کرد. شما هم می توانید در پشت بام منزل خود یک نیروگاه خورشیدی داشته باشید و ضمن کمک به حفظ محیط زیست، از انرژی رایگان و تمام نشدنی خورشید درآمد خوبی کسب کنید.

نیروگاه خورشیدی خانگی با دو هدف احداث می شود:

1) تولید برق در مناطقی که کنتور برق ندارند مانند برخی روستاها و بسیاری از ویلاها. به این سیستم، برق خورشیدی ویلایی نیز گفته می شود.

2) تولید برق در مناطقی که کنتور برق دارند، به منظور فروش به شبکه و درآمد زایی (طرح بام ثروت).

احداث نیروگاه خورشیدی خانگی علاوه بر کمک به کاهش گازهای آلاینده هوا و مدیریت بحران کمبود آب، فرصتی ست برای سرمایه گذاری.

2200 ساختمان اداری در تهران حدود 30 درصد برق را مصرف می کنند یعنی حدود 1000 مگاوات ساعت. حال اگر هر کدام از این ساختمان ها فقط یک نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی بر روی پشت بام خود احداث نمایند می توانیم در هر ساعت 44 مگاوات ساعت برق تولید کنیم .

نصب یک نیروگاه خورشیدی خانگی چه منافعی برای شما خواهد داشت؟

یک سیستم برق خورشیدی به شما کمک میکند تا:

  1. تا 20 سال درآمدی ثابت و مطمئن داشته باشید

با نصب سیستم خورشیدی بر روی پشت بام، برق خورشیدی تولیدی خود را با قیمتی حدود 4 برابر قیمت برقی که از شرکت توزیع برق می خرید، به آن شرکت می فروشید. به عبارت دیگر، شرکت توزیع برق، برقی که در نیروگاه های حرارتی تولید شده است را به مبلغ متوسط 180 تومان برای هر کیلووات به شما می فروشد و در عوض شما برق خورشیدی که در پشت بام خود تولید می کنید را به مبلغ متوسط 800 تومان برای هر کیلووات به شرکت توزیع برق می فروشید (برای سیستم های کمتر از 20 کیلووات ساعت، هر کیلووات ساعت تولید شده باقرارداد 20 ساله بصورت تضمینی هر کیلووات ساعت 8000 ریال خریداری می شود.). با این حساب شما با احداث یک نیروگاه خورشیدی خانگی نه تنها هزینه برق خود را جبران می کنید، بلکه باقی مانده آن را نیز می توانید صرف نوسازی ساختمان خود کرده و یا پس انداز کنید.

یک نیروگاه خورشیدی خانگی 5 کیلووات (در ساعت) که بر روی یک کنتور سه فاز اجرا می شود، بیش از دو برابر مصرف برق یک واحد خانه را تولید می کند. این به آن معناست که بیش از دو برابر مصرف برق خود را تولید کرده و آن را 4 برابر قیمت به شبکه می فروشید.

  1. به حفظ محیط زیست کمک کنید

بنابر مطالعات انجام شده، هر 180 وات پنل خورشیدی تاثیر  یک درخت بالغ رو بر محیط زیست دارد. در واقع هر 180 وات پنل خورشیدی با جلوگیری از مصرف سوخت های فسیلی و کاهش ورود کربن دی اکسید و دیگر آلاینده ها به هوا، کاری مشابه با یک درخت را انجام می دهد.

رویکرد دولت در رابطه با احداث نیروگاه خورشیدی خانگی

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) :

شهروندان محترمی که تمایل به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی خانگی در مشاعات و پشت بام منازل خود را دارند، می توانند با هماهنگی سایر مالکین ساختمان اقدام به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی خانگی نمایند. در این صورت، درآمد حاصل از فروش برق این نیروگاه ها معمولاً هزینه های جاری شارژ ساختمان را پوشش می دهد.

مهندس تقی پور مدیر دفتر فتوولتائیک ساتبا گفت: از مزایای احداث نیروگاه خورشیدی خانگی می توان به تامین برق مورد نیاز کشور از روشی که دوستدار محیط زیست است، کاهش هزینه سرمایه گذاری اولیه برای مشترکین، استفاده از فضای مشاعات ساختمان به صورت مفید و بهره مندی از درآمد حاصل جهت تامین هزینه های ساختمان اشاره نمود.

وی افزود: سازندگان و انبوه سازان فعال در حوزه صنعت ساختمان نیز می توانند با احداث نیروگاه خورشیدی بر فراز بام ساختمان از مزایای این طرح بهره مند گردند.

برای احداث نیروگاه خورشیدی خانگی فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنما در سامانه نیروگاه خورشیدی رجوع کنید.

4/5 - (11 امتیاز)