تامین انرژی میلیون ها خانه با مزرعه بادی وسط اقیانوس

تامین انرژی میلیون ها خانه با مزرعه بادی وسط اقیانوس - تامین انرژی میلیون ها خانه با مزرعه بادی وسط اقیانوس‎

یک شرکت دولتی دانمارکی برنامه دارد تا با راه‌اندازی یک مزرعه بادی در اقیانوس، انرژی مورد نیاز بیش از 1 میلیون خانوار را فراهم کند.
شرکت دولتی دانمارکی موسوم به “اورستد”(Orsted) که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند، برنامه‌های خود را برای احداث یک مزرعه عظیم بادی به منظور تامین انرژی بیش از یک میلیون خانه اعلام کرد.
به لطف این پروژه در مقیاس بزرگ که اخیرا توسط شرکت “اورستد” اعلام شده است، انگلستان امیدوار است که رد پای کربن را با انرژی پایدار که بیش از یک میلیون خانه را در زمان تکمیل تامین می‌کند، کمرنگ کند.
شرکت “اورستد” قبلا به نام “دونگ انرژی”(Dong Energy) شناخته شده بود. “اورستد” اکنون با گروه بلژیکی “DEME” و شرکت “GeoSea” همکاری می‌کند که پروژه‌های مهندسی دریایی و نصب مونوپایل در دریا را با استفاده از کشتی‌های مخصوص مدیریت کنند.
در این پروژه در مجموع 174 مونوپایل نصب خواهد شد. مونوپایل‌ها سازه‌های بزرگ پشتیبانی عمدتا به شکل لوله‌های استوانه‌ای فولادی هستند که تا کف دریا کشیده می‌شوند و برای تولید انرژی کار می‌کنند.
هر کدام از آنها حدود 800 تن وزن، 65 متر طول و 8.1 متر قطر دارند.
با توجه به اندازه مونوپایل‌ها، یک کشتی تنها می‌تواند 4 عدد از آنها را حمل کند. “اورستد” قصد دارد این پروژه تا سال 2020 به طور کامل عملیاتی شود.
این شرکت‌ها تنها نخواهند بود. از ماه مارس سال جاری، پشتیبانی اضافی برای تنظیم قطعات انتقال از طریق نصب توربین بادی به کمک آنها می‌آیند.

Rate this post