جزئیات تولید انرژی خورشیدی

انرژی-خورشیدی

اقدامات کثیف: توسعه دهندگان تخفیف مورد نیاز انرژی خورشیدی پنل های انرژی خورشیدی درخشان در آفتاب یک نماد همه چیز سبز است. موثر، قابل اعتماد، منطقی نیستند و این منبع انرژی کربن خنثی امید برای جهان بدون آلودگی سوخت فسیلی دارد.

با این حال، هنگامی که شما شروع به بررسی دقیق تر جزئیات تولید انرژی خورشیدی ، متاسفانه، تعدادی از عوارض جانبی ناشی از آن وجود دارد. اولا، کجا می دانید که بسیاری از پانل های انرژی خورشیدی نصب شده روی پشت بام ها در اروپا و ایالات متحده، یک میراث آلودگی سمی در روستایی چین را پشت سر گذاشته اند؟ این اتفاق می افتد، زیرا تعدادی از کارخانجات تولید پلی سیلکیک تجهیزات کنترل مؤثر آلودگی را نصب نمی کنند و به سادگی از بین بردن زباله های سمی به طور مستقیم به حومه می روند.

انرژی خورشیدی پلی سیلیکون جزء اصلی مواد انرزی خورشیدی است که در سلولهای انرژی خورشیدی فتوولتائیک در نهایت پانل های انرژی خورشیدی استفاده می شود و چین یکی از رهبران جهانی در تولید  انرژی خورشیدی است.

با وجودی که تولید PV انرژی خورشیدی، بخش مهمی از انرژی منفی خورشیدی است (به دلیل مواد خطرناک مورد نیاز برای ساخت آنها و باز کردن معدن درگیر)، یکی دیگر از اثرات جانبی نامطلوب تولید انرژی خورشیدی است که به راحتی تحت جدول قرار گرفته است. اپراتورهای انرژی خورشیدی، یعنی استفاده از آب. این به ویژه به شهرت صنعت انرژی خورشیدی و اعتقادات سازگار با محیط زیست که برای آن متکی است آسیب می رساند.

انرژی خورشیدی دریافت شده از خورشید باید پایدار ترین منبع انرژی همه باشد. با این وجود، به دلیل اینکه اکثر مزارع انرژی خورشیدی در مقیاس صنعتی در هوای گرم و خشک قرار دارند، این آرایه های انرژی خورشیدی باید برای انجام مطلوب نگه داشته شوند. این به میلیون ها گالن آب بر روی آنها اسپری می شود، و مردم را که در آن زندگی می کنند با منبع آب بسیار دچار آب و هوایی بسیار حیاتی به وجود می آورد.

انرزی خورشیدی-نیروگاه-خورشیدی

مردم انرژی خورشیدی

مثلا به هند بروید. بازار انرژی خورشیدی شکننده است و دولت آن برنامه های جاهطلبانه برای افزایش ظرفیت انرژی خورشیدی تجدیدپذیر خود را تا بیش از 175 گیگاوات در پنج سال آینده دارد.

با این حال، هند بیشتر مردم در مناطق روستایی (63.4 میلیون) بدون دسترسی به آب پاکیزه زندگی می کنند نسبت به کشورهای دیگر در سطح جهان، و تنها 16 درصد از کل جمعیت آن دسترسی به آب لوله کشی دارند. در پارادوکس، گیاهان انرژی خورشیدی در هند بیش از 2.7 میلیارد لیتر آب در سال مصرف می کنند. (منبع TWI)

تجارت آب / انرژی آزاد است

تاسیسات PV در مقیاس بزرگ در بیابانهای نوادا و کالیفرنیا همچنین با چالش های آب مواجه هستند و بسیاری از توسعه دهندگان به نظر می رسد که با واقعیت های خلاقانه در مورد مصرف آب خلاق هستند و ادعا می کنند که تاسیسات خورشیدی PV کمتر از آب خنک خنک تاسیسات حرارتی (حدود 16،689 هزار گالن در هر مگاوات و 2.6 میلیون مگاوات در هر مگاوات). با این وجود، آرایه بزرگ PV هنوز هم می تواند به راحتی هر ساله از هر بلوک مسکونی آب بیشتری مصرف کند و هر دو نوع تاسیسات، منابع طبیعی حیاتی ترین منطقه را از بین می برند.

گرفتن 22

برای اینکه انرژی خورشیدی واقعا پایدار باشد، باید از اولویت حذف یا کاهش انبوه نیازهای ماژولهای انرژی خورشیدی استفاده کنید. چیزی که در حال حاضر گزینه ای نیست، زیرا ماژول های کثیف کارآمد نیستند و خروجی قدرت را می توان تا 20 درصد کاهش داد، تولید انرژی خورشیدی از لحاظ اقتصادی فراتر از سوخت فسیلی (به همان اندازه که به نظر می رسد).

با توجه به تحقیق و توسعه پیشگام توسط شرکت بریتانیا، Opus Materials Technology، می توان یک راه حل برای کاهش شدید آب در انرژی خورشیدی در افق پیدا کرد. این شرکت در بودجه اتحادیه اروپا بیش از 4 میلیون پوند هزینه کرده است و در حال همکاری با یک کنسرسیوم از دانشگاهیان و دانشمندان برای توسعه یک پوشش ضد انعطاف پذیر (Solar Sharc) بر اساس فناوری نانو برای از بین بردن نیازهای مصرف آب عظیم مزارع خورشیدی بزرگ است.

مقررات

مقررات EPC در انگلستان بیان می کند که ماژول های انرژی خورشیدی باید به طور مرتب نگهداری شوند و تحقیقات نشان می دهد PV ها باید حداقل دو بار در سال تمیز شوند. پوشش ضد گلوله می تواند به طور چشمگیری کاهش و حتی از بین بردن این نیازهای تمیز کردن. برای برنامه های داخلی (با ماژول 4 کیلووات یا کمتر)، هزینه های تمیز کردن حدود 6 پوند در هر متر مربع است. برای نصب و راه اندازی در مقیاس بزرگ با سیستم های 50 kWp هزینه تمیز کردن £ 2.00 / m2 (معادل 3.15 پوند در هر پانل)، به استثنای هزینه های کار، دسترسی به تجهیزات تمیز کردن متخصص و سایر هزینه های پنهان O & M.

محاکمات انجام شده توسط یک عضو کنسرسیوم (Surveying Ltd) نیز نشان داده است که یک ماژول انرژی خورشیدی در یک مکان بریتانیا در شیب 15 درجه ای نصب شده و برای یک دوره 12 ماهه پاک نشده است، نشانه های قابل توجه خاک در پایین    ماژول های انرژی خورشیدی را نشان می دهد، تحریک یک گرادیان حرارتی و در نتیجه تاثیر مخربی بر خروجی قدرت

Rate this post