تولید برق با نیروگاه خورشیدی:

امروزه هر کسی می تواند یک نیروگاه خورشیدی 1مگاوات را با ظرفیت 1 کیلو وات تا 1 مگاوات بر روی فضای پشت بام نصب کند. حکومت هند از آخرین دستورالعمل های (MNRE) این است که “اکنون هر کسی می تواند از طریق نیروگاه خورشیدی برق تولید کند و برق اضافی را می توان از طریق سیستم اندازه گیری خالص صادر کرد. شرکت های توزیع، وزارت انرژی جدید و قابل تجدید (MNRE) و ادارات دولتی نیز خدمات مزایای مالی 30 تا 70 درصد را برای موسسات مسکونی، نهادی و غیر انتفاعی ارائه می دهند.
این باعث افزایش تولید برق خورشیدی یا سبز در سراسر کشور می شود و مردم را تشویق می کند تا سیستم های خورشیدی را در سقف های خود نصب کنند.

نیروگاه خورشیدی 300x172 - نیروگاه خورشیدی 1مگاوات

انواع مختلف نیروگاه ها خورشیدی:

کار اصلی نیروگاه خورشیدی تولید برق از پنل های خورشیدی است. پنل های خورشیدی برق DC را از نور خورشید تولید می کنند، اینورتر خورشیدی این توان را به AC (Alternate Current) تبدیل می کند و لوازم خانگی و ماشین های الکتریکی خود را اجرا می کند. اساسا سه نوع نیروگاه خورشیدی وجود دارد:
برق خورشیدی Off-Grid
Off-Grid یک نیروگاه خورشیدی با انرژی خورشیدی است. در اولویت اول این سیستم لوازم خانگی خود را اجرا می کند و یا بار را متصل می کند (همانطور که در ظرفیت خورشیدی اینورتر). برق اضافی به بانک باتری با نیروگاه خورشیدی تامین می شود. این نوع از انرژی خورشیدی توصیه می شود. ادامه مطلب >>
نیروگاه خورشیدی بر روی شبکه On-Grid
On-Grid شبکه Grid (Main / Govt Electricity supply) سیستم متصل است. در اولویت اول این سیستم (بدون محدودیت) همچنین لوازم خانگی خود را اجرا خواهد کرد یا بار را متصل می کند . اگر بار متصل شما از ظرفیت نیروگاه خورشیدی نصب شده تجاوز کند، به طور خودکار از قدرت اصلی شبکه استفاده خواهد کرد. و اگر بار متصل شده شما کمتر باشد، قدرت اضافی را به شبکه عرضه می کند. این نوع سیستم ها فقط برای کاهش صورتحساب برق توصیه می شود  . ادامه مطلب >>
نیروگاه خورشیدی hybrid
ترکیبی از هر دو سیستم فوق است. ادامه مطلب >>

چگونه نیروگاه خورشیدی نصب می شود؟

دو راه برای استفاده از نیروگاه خورشیدی در خانه، کسب و کار، موسسه یا صنعت شما وجود دارد.
1) CAPEX (سرمایه گذاری یک بار)
در مدل CAPEX (سرمایه هزینه خواهد شد) شما هزینه کامل سیستم را به شرکت نصب و راه اندازی سیستم در یک شات می پردازید و این می تواند سیستم خود شما باشد. و برای سال های بعد 25 سال به شما برای برق آزاد سود خواهد رساند. اگر شما در حال برنامه ریزی برای نصب خورشید برای خانه یا کسب و کار کوچک خود هستید و اندازه تزریق شما کمتر از 100 کیلو وات است، شما تنها یک راه برای نصب آن را مدل CAPEX دارید.

2) OPEX مدل (پرداخت به ازای هر واحد با توافق خرید قدرت)
در مدل OPEX (هزینه عملیات شما مال شما خواهد بود) شرکت سیستم کامل خود را با هزینه خود  بر روی پشت بام خود  از طریق موافقت نامه خرید برق 10-25 ساله (PPA) بین شما و شرکت نصب و راه اندازی میکند. اگر می خواهید نیروگاه خورشیدی را برای موسسه، کسب و کار یا صنعت خود نصب کنید و اندازه نصب شما بالای 100 کیلو وات باشد. شما می توانید مدل OPEX استفاده کنید.

مدل OPEX (موافقت نامه خرید قدرت)

شما ممکن است بخواهید ساختمان خورشیدی خود را بسازید، بلکه فقط برق تولید شده توسط منظومه شمسی را بخرید. به این ترتیب، هزینه های اولیه، ساخت و تعمیر و نگهداری نگرانی در مورد آن ندارید. شاید یکی دیگر از خوشبختی برای ساخت یک نیروگاه خورشیدی روی سقف خود (یا در نزدیکی آن) باشد و قدرت را از طریق موافقت نامه خرید قدرت (PPA) به شما تحویل دهد. این مدل به طور معمول برای مصرف کنندگان صنعتی و تجاری کار می کند، و شرکت های هند شروع به ارائه آن به مشتریان مسکونی در برخی از شهرها کرده اند. PPA یک توافق رسمی بین یک مصرف کننده برق (در این مورد شما) و تولید کننده برق (معمولا یک سرمایه گذار) است که شرایط خرید برق را مشخص می کند. جزئیات معمولا شامل طول PPA (به طور معمول 10-25 سال)، قیمت (تعرفه) برای قدرت از نیروگاه خورشیدی و افزایش سالانه (در صورت وجود). این نیز OPEX model.Power Purchase Agreement نامیده می شود.

مدل سرمایه گذاری برای نیروگاه خورشیدی 1 مگاواتی
ما شاهد تقاضای زیاد برای اطلاعات برای مدل های سرمایه گذاری برای راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی 1 مگاواتی هستیم.

محدوده انرژی خورشیدی در هند:

انرژی خورشیدی ، هند  یکی از بزرگترین پروژه های خورشیدی توزیع شده ، نشان می دهد که انرژی خورشیدی می تواند در دستیابی به اهداف رشد هند به گونه ای پایدار کار کند. Solar Enegy India ساخت، مالکیت و بهره برداری از نیروگاه های خورشیدی در سرتاسر هندوستان توافق نامه های طولانی مدت خرید برق که منبع مطمئن و قابل اعتماد مشتری انرژی پاک را در قیمت های مقرون به صرفه تامین می کند. انرژی خورشیدی در هند  به توسعه اقتصادی جوامع محلی کمک می کند، با ایجاد قدرت قابل اعتماد و تولید درآمد ازاین  طریق اشتغال ایجاد میشود.

5/5 - (1 امتیاز)