هزار نیروگاه خورشیدی در کرمان احداث می شود

هزار نیروگاه خورشیدی در کرمان احداث می شود - هزار نیروگاه خورشیدی در کرمان احداث می شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با اشاره به احداث 520 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان این نهاد حمایتی طی سال گذشته گفت: ‌هزار نیروگاه خورشیدی دیگر نیز طی سال جاری در کرمان به بهره برداری می رسد.

یحیی صادقی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مددجویان کمیته امداد با اجرای طرح نیروگاه های کوچک خورشیدی علاوه پرداخت اقساط اجرای طرح به درآمدزایی نیز رسیده اند.


وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر 700 طرح نیروگاه خورشیدی در استان کرمان اجرا شده است تصریح کرد: برق تولید شده در این نیروگاهها توسط دولت از مددجویان کمیته امداد به صورت ماهانه به مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان خریداری می‌ شود.


وی همچنین افزود: خیرین کرمان در سال 97 علیرغم وجود مشکلات اقتصادی در جامعه کمک های درخور توجهی را به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه کردند.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان مشارکت مردم را طی سال گذشته با این نهاد بالغ بر 95 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سال 97 حدود 30 هزار خانواده در کرمان زیر چتر حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.


وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان امسال نیز برنامه توزیع غذای گرم و سبدهای غذایی بین نیازمندان در دستور کار کمیته امداد قرار دارد گفت: این طرح در قالب مفتاح الجنه در ماه مبارک رمضان سال جاری اجرا می شود.


صادقی ادامه داد: این طرح با سرکشی مسئولان از خانواده های نیازمندان و ایتام در ماه مهمانی خدا به مرحله اجرا در خواهد آمد.


وی تصریح کرد: همچنین طی سال گذشته 6 هزار و 500 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمان مورد سرکشی قرار گرفتند.


وی به احداث مسکن برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمان اشاره و تصریح کرد: مقدمات کار برای احداث پنج هزار واحد مکسونی در کرمان فراهم شده است.


وی گفت: قرار است 10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و اقشار آسیب پذیر با مشارکت این نهاد حمایتی و بنیاد مسکن و پنج هزار واحد توسط کمیته امداد و مابقی توسط بنیاد مسکن احداث شود.
صادقی تاکید کرد: جامعه باید عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) را ببیند، قضاوت و بعد با خیال راحت در راستای کمک به محرمان به این نهاد حمایتی اقدام کند.

منبع: آخرین خبر

5/5 - (1 امتیاز)