همکاری ۱۲ ساله کشور نوروژ با شرکت گوگل

همکاری ۱۲ ساله کشور نوروژ با شرکت گوگل - همکاری ۱۲ ساله کشور نوروژ با شرکت گوگل

کمپانی گوگل به عنوان بزرگترین زیر مجموعه هولدینگ آلفابت علاقه ویژه ای به تامین انرژی تاسیسات خود از منابع تجدید پذیر دارد.

در همین راستا به زودی تمام برق تولیدی توسط بزرگترین نیروگاه بادی کشور نروژ صرف انرژی بخشی به تاسیسات گوگل در اروپا خواهد شد.

این مزرعه بادی مشتمل بر ۵۰ توربین بزرگ است که در مجموع می تواند ۱۶۰ مگاوات انرژی برق کاملاً پاک را به تولید برساند. این مجموعه نه تنها بزرگترین نیروگاه بادی کشور نروژ، که بزرگترین منبع انرژی تجدید پذیر شرکت گوگل در قاره اروپا خواهد بود.

تمام برق تولیدی این نیروگاه بادی به مدت ۱۲ سال در اختیار گوگل قرار خواهد گرفت
قرار است به مدت ۱۲ سال تمام برق تولیدی نیروگاه مذکور به تاسیسات گوگل منتقل شود.

قراردادی که از اوایل ماه سپتامبر ۲۰۱۸ (میانه های شهریور ماه) عملیاتی شد. لازم به ذکر است که بزرگترین موتور جستجوی دنیا در حال حاضر چند مرکز داده بزرگ در اروپا (بلژیک، فنلاند، هلند و ایرلند) دارد که هنوز مشخص نیست برق مورد بحث به کدام یک از این مراکز اختصاص خواهد یافت.

گوگل همچنین برق تولیدی توسط یک نیروگاه بادی در دست ساخت در کشور سوئد را نیز پیش خرید کرده است. نیروگاه مذکور قرار است تا میانه های سال ۲۰۱۹ وارد مدار شود تا مجموع برق خریداری شده توسط این غول دنیای تکنولوژی تنها در اروپا به بیش از ۵۰۰ مگاوات افزایش یابد

Rate this post