نیروگاه برق مستقر خورشیدی

نیروگاه برق مستقر خورشیدی، خورشیدی را به یک ژنراتور پیوند می دهد که در نتیجه یک مکانیزم هوشمند تنظیم کننده، از انرژی خورشیدی برای کاربر نهایی استفاده می کند. در این فرآیند، ژنراتور ثبات را تضمین می کند و حداکثر قابلیت دسترسی به انرژی را تأمین می کند.

نیروگاه برق مستقر خورشیدی انرژی مستقل خود را (از 3 کیلو ولت تا 3 مگاوات) فراهم می کند و بسیار مناسب برای سیستم های مبتنی بر خورشید است که هیچ ارتباطی با شبکه برق ندارند. با استفاده از ترکیبی منحصر به فرد از فن آوری های موجود، حداکثر خروجی انرژی خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت لزوم ژنراتور انرژی اضافی را فراهم  می کند.

نیروگاه برق مستقر خورشیدی - نیروگاه برق مستقر خورشیدی

نیروگاه برق مستقرخورشیدی می تواند به شما پیشنهاد دهد:

  • قدرت قابل اعتماد
  • مصرف سوخت کمتر = کاهش میزان انتشار
  • به طور موثر بر اساس تقاضا برای قدرت و تامین انرژی خورشیدی سوئیچ می کند
  • نظارت آنلاین
نیروگاه برق خورشیدی مستقر در بام برج دادمان وزارت راه و شهرسازی - نیروگاه برق مستقر خورشیدی

نیروگاه برق خورشیدی مستقر در بام برج دادمان وزارت راه و شهرسازی با حضور مسئولان ارشد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نیروگاه برق خورشیدی مستقر در بام برج دادمان وزارت راه و شهرسازی با حضور وزیر و معاونین وی به بهره‌برداری رسید.

این نیروگاه که متشکل از ۸۵ پنل خورشیدی است، در مجموع توانایی تولید ۲۰ کیلووات در ساعت را داراست و در روز ۱۰۰ کیلووات از برق مورد نیاز وزارتخانه را تامین می‌کند. فاز دوم این پروژه نیز در دستور کار قرار دارد که توانایی تولید برق خورشیدی وزارتخانه را ارتقا خواهد داد.

گفتنی است وزارت راه و شهرسازی برای کاهش مصرف برق خود به ۴۰ درصد مصرف سال گذشته و همچنین کاهش مصرف آب و گاز هدف‌گذاری کرده و در این زمینه اقداماتی چون تعویض چراغ‌ها، هوشمندسازی فن‌کوئل‌ها، استفاده از انرژی خورشیدی و تغییر در موتورخانه‌ها و تعویض برج‌های خنک‌کننده را انجام داده یا در دستور کار دارد.

همچنین به زودی به منظور کاهش مصرف آب، تصفیه خانه آب سپتیک به منظور استفاده در آب‌یاری فضای سبز و استفاده در برج‌های خنک‌کننده بهره‌برداری خواهد شد.

منبع: وزارت و راه و شهر سازی

Rate this post