نیروگاه خورشیدی-آرانیرو-احداث نیروگاه خورشیدی در بام

انرژی خورشیدی

آیا می دانید که می توانید برق سبز و ارزان را از نور خورشید تولید کنید؟ انرژی خورشیدی یکی از بهترین و بزرگترین منابع طبیعی جهان است. گفته می شود که انرژی خورشیدی سبز است، در مقایسه با سایر منابع انرژی، هیچگونه آلاینده ای در جو ایجاد نمی کند، چه تولید یا مصرف شود. امروزه، مردم بیشتر و بیشتر از انرژی خورشیدی استفاده میکنند نه تنها به این دلیل که منبع انرژی سبز هستند، بلکه به دلیل آن که ارزان تر و کارآمد تر از آن است که در ابتدا بود. با تشکر از پیشرفت های تکنولوژیکی ما اکنون قادر به تبدیل انرژی خورشیدی به گرما یا برق هستیم.
آیا شما در نظر گرفتین در خانه خود و یا به عنوان یک کسب و کار، پانل های خورشیدی یا یک کلکتور حرارتی خورشیدی نصب کنید، یا اگر شما فقط علاقه مند به انرژی خورشیدی هستید – در اینجا چند چیز است که شما باید یاد بگیرید:

انرژی تجدیدپذیر برق خورشیدی پنل خورشیدی آرانیرو 300x225 - انرژی خورشیدی یکی از بهترین و بزرگترین منابع طبیعی جهان

 

مزایای برق خورشیدی
انرژی خورشیدی هیچ ماده مضر یا سر و صدا را در جو منتشر نمی کند. برای هر یک مگاوات ساعت برق، انرژی خورشیدی حدود ۰٫۷۵ تا ۱ تن CO2 تولید می کند.
گرما یا برق از منظومه شمسی کاملا آزاد است. این به شما کمک می کند که صورتحساب خود را کاهش دهید و در عین حال، کاهش راندمان کربن خانگی خود را نیز کاهش دهید.
این همه جا کار می کند هرچند بهره وری انرژی خورشیدی در مقایسه با مقدار خورشیدی که دریافت می کند، افزایش می یابد، می تواند در همه جا کار کند، حتی زمانی که ابری باشد. علاوه بر این، هرچند آشکارا نیاز به خورشید دارد تا از انرژی آن بهره مند شود، بنابراین نمی توانید از آن به عنوان یک منبع انرژی در شب استفاده کنید. در طول روز، تقاضای شما برای برق بیشتر است (در نتیجه هزینه های بیشتری را ایجاد می کنید). اگر از انرژی خورشیدی استفاده میکنید، در طول روز میتوانید از انرژی آزاد لذت ببرید.

انرژی خورشیدی چگونه کار می کند؟
انرژی خورشیدی انرژی است که توسط خورشید تامین می شود. هنگامی که به انرژی خورشیدی تبدیل می شود، می توان از طریق خانوارهای خصوصی و همچنین کسب و کار برای گرم کردن یا برق استفاده کرد. انرژی خورشیدی بوسیله یک سطح تولید می شود که انرژی خورشیدی را جمع آوری میکند.
دو روش اصلی تبدیل انرژی خورشیدی وجود دارد:
تبدیل مستقیم یا فتوولتائیک (PV). در این مورد، شما می توانید از انرژی خورشیدی (یا خورشیدی PV) برای تولید برق استفاده کنید.
تبدیل حرارتی غیر مستقیم یا خورشیدی. در این حالت، شما می توانید از یک کلکتور حرارت خورشیدی برای تولید گرما استفاده کنید. این نیز به عنوان آب گرم خورشیدی شناخته شده است.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *