ساخت توربین بادی یکی از مهم ترین پیشرفت های علم مهندسی است

ساخت توربین بادی یکی از مهم ترین پیشرفت های علم مهندسی است - ساخت توربین بادی یکی از مهم ترین پیشرفت های علم مهندسی است‎

پیشرفت علم و هوش مهندسی بار دیگر به جهان شکل تازه‌ای می‌دهد.

برترین و مهمترین پیشرفت مهندسی را در ضمینه تولید انرژی تجدید پذیر این مقاله به شما معرفی می‌کنیم.

انتقال توربین‌های انرژی بادی به دریاها

هر زمان که خدمه در دماغه کیپ کاد (منطقه‌ای ساحلی در ایالت ماساچوست، ایالتی در شمال شرقی ایالات متحده) شروع به نصب کابلهای ولتاژ بالا کردند؛ شاهد پایه گذاری یک دوره جدید در انرژی‌های تجدیدپذیر خواهید بود. خطوط انتقال برق، اولین انرژی الکتریسیته جهان را از مزرعه بادی-دریایی کیپ منتقل می‌کنند. آغاز به کار 130 توربین سنگین در 2016 رقم خورد که با 75 درصد بازدهی برق مصرفی 250,000 نفر از ساکنین انگلستان را تامین می‌کند و 7.2 میلیاد دلار طی 25 سال صرفه جویی خواهد کرد.

مزارع بادی ایالت متحده در حال حاضر 61 گیگا وات (یک گیگا وات معادل 1,000,000,000 وات) برق تولید می‌کنند اما در مرکز کشور آمریکا جایی به دور از سواحل پرجمعیت. تا سال 2020 با ادامه پروژه‌های دریایی 3 گیگا وات دیگر به این ظرفیت اضافه می‌شود. «بروس همیلتون» مشاور انرژی میگوید: این میزان انرژی برای تامین برق دومیلیون خانه کافی است.

ایالات متحده تا کنون یک دهه کامل حامی انگلستان و دانمارک برای توسعه توربین‌های دریایی بوده است اما این روند ممکن است به‌زودی تغییر کند. موفقیت بادهای کیپ با رسیدن سیگنال از توربین‌های بادی در دوردست دریا حاوی چنین پیامی به صنعت انرژی است.

Rate this post