نیسا-ن‌موتور کاهش دی‌اکسید کربن

شرکت نیسان‌موتور طی اقدامات خود انتشار دی‌اکسید کربن را تا ۲۲/۴ درصد کاهش داد.
شرکت نیسان‌موتور طی گزارش سالیانه عملکرد زیست‌محیطی خود تولید دی‌اکسید کربن این شرکت جهانی را نسبت به دهه گذشته تا ۲۲/۴ درصد کاهش داده است.
توسعه خودروهایی با آلایندگی صفر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی در کارخانه‌ها، نیسان‌موتور را موفق‌ترین شرکت خودروساز در پروژه کاهش تولید کربن معرفی کرده است، پروژه‌ای که برای غلبه بر مشکل تغییرات آب‌ و هوایی با هزاران شرکت همکاری دارد.
هیتوشی کاواگوچی، مدیر بخش توسعه پایدار نیسان بیان کرد: “ما قصد داریم علاوه بر توسعه خودروهای تمام برقی و صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و تنوع منابع و بازیافت انرژی در سال جاری به‌ عنوان بخشی از برنامه سبز نیسان، پیشرفت زیست‌ محیطی بیشتری داشته باشیم. این موضوع بیانگر تلاش های مداوم تمام کارکنان و شرکای نیسان در راستای اهداف مشترک میان‌مدت ماست”.
همچنین سال گذشته شرکت نیسان‌موتور یک گروه جدید به نام منابع NESCO ایجاد کرد تا ضمن استفاده بهتر از آب ،استفاده از مواد بازیافتی در خودروهای جدیدی که در سال مالی ۲۰۱۶ رونمایی می‌شوند را تا ۲۵ درصد افزایش دهد.

کاهش قابل توجه تولید گازهای گلخانه‌ای

گزارش اخیر عملکرد زیست‌محیطی نشان داده است که سطح کاهش دی‌اکسید کربن در کارخانه‌های نیسان در سال مالی ۲۰۱۵ سال‌ به‌ سال تا ۰/۶ درصد بهبود داشته که CO2 در این آمار نسبت به سال مالی ۲۰۰۵، ۲۲/۴ درصد کمتر شده است.

اقدامات نیسان‌موتور برای کاهش تولید دی‌اکسید کربن :

نیسان در بریتانیا نوزده هزار پنل خورشیدی در کنار ده توربین بادی در کارخانه ساندرلند نصب کرد که برق کافی برای تولید بیش از سی و یک هزار خودرو در سال تولید می‌کند. هفت درصد از کل مصرف برق این کارخانه از برق تولید شده توسط پنل‌های خورشیدی و توربین های بادی تأمین می گردد.
از سال ۲۰۱۳، پنجاه درصد از کل مصرف انرژی کارخانه Aguascalientes نیسان در مکزیک از منابع انرژی تجدید پذیر (نیروی باد و انرژی زیست‌توده) تامین شده است.

نفوذ خودروهای با آلایندگی صفر:

از ابتدای معرفی نیسان لیف بیش از دویست هزار دستگاه از آن فروخته شده است. شرکت نیسان همچنین با ارائه تسهیلات زیر جذابیت خودروهای با آلایندگی صفر را برای مشتریان بیشتر کرده است:
برنامه “شارژ رایگان” در ایالت متحده که امکان دسترسی رایگان به ایستگاه‌های شارژ به مدت دو سال در صورت خرید نقدی و اقساطی نیسان لیف را فراهم میکند، به ۱۵ شهر گسترش یافته است که سان‌فرانسیسکو، لس‌آنجلس، سیتل و پورت لند از جمله این شهرها میباشند.
نیسان در اروپا با شرکت ایتون، که در زمینه مدیریت انرژی برق فعال است همکاری کرده تا اطمینان حاصل کند که اثرات زیست محیطی بلندمدت باتری‌های خودروهای الکتریکی، در حد کمینه حفظ شود. اجرای این هدف از طریق ایجاد مراکز ذخیره انرژی تجاری و مراکز کنترل میسر شده که باتری‌های لیتیوم‌‌-یون به‌ کار رفته در خودروهای نیسان را پس از استفاده، بازیافت کرده و آنها را مجددا به چرخه مصرف برمیگرداند.
نیسان با شرکت اِنِل، که دومین شرکت بزرگ برقی در اروپا محسوب میشود به‌ منظور تأسیس سامانه اتصال خودرو به شبکه برق همکاری می‌کند. این سامانه به رانندگان و مصرف‌کنندگان انرژی امکان می‌دهد که به‌ عنوان “ایستگاه های انرژی شخصی” فعالیت داشته و بتوانند از انرژی برق اضافه خود جهت ذخیره استفاده کرده یا به شبکه برق بفروشند.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *