ربات‌-تعمیرکار-نیروگاه‌-بادی-دریایی‎

ربات‌ تعمیرکار نیروگاه‌ بادی دریایی‎

ربات‌ تعمیرکار نیروگاه‌ بادی دریایی‎

پژوهشگران انگلیسی قصد دارند در یک پروژه جدید، از ربات‌ها برای تعمیر نیروگاه‌های بادی دریایی استفاده کنند.

شاید به زودی خدمه کشتی‌ها که کار بازرسی و تعمیر “نیروگاه بادی دریایی را انجام می‌دهند، کار خود را به نخستین گروه کاملاً رباتیک جهان بسپارند.

پژوهشگران انگلیسی قصد دارند در پروژه‌ای موسوم و با صرف بودجه‌ای به مبلغ چهار میلیون پوند، گروهی خدمه رباتیک و خودکار را ابداع و بررسی کنند. این پروژه، کشتی بدون سرنشین، پهپاد و ربات‌های خزنده را شامل می‌شود.

احداث نیروگاه مشترک بین ایران و ارمنستان‎

احداث نیروگاه مشترک بین ایران و ارمنستان‎

احداث نیروگاه مشترک بین ایران و ارمنستان

سه شنبه هجدهمین روز تیر ماه در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مطبوعاتی همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان در جمع مطبوعات عنوان شد: احداث یک نیروگاه یکی از توافق‌های این اجلاس بین این دو کشور است.
سرعت بخشیدن به احداث و راه اندازی خط سوم تولید برق بین این دو کشور را از دیگر توافق ها است و مقرر شده تا سال ۲۰۲۰ این خط تولید عملیاتی شود.
با احداث این نیروگاه خط سوم تولید برق ظرفیت آن برای انتقال به ارمنستان تا یک هزار مگاوات خواهد رسید.
وزیر نیرو در اجلاس بین سران دو کشور ایران و ارمنستان بیان کرد: افزایش میزان صادرات گاز به صورت تهاتر با سایر کالاهای مورد نیاز ایران خواهد بود.
و گفت مذاکره درباره افزایش ارتباط کریدور شمال جنوب بین روسیه، گرجستان، ارمنستان و ایران برای تبادل انرژی را از دیگر بحث های این اجلاس به شمار میرفت.
ادامه داد: از مذاکره با طرف ارمنستانی درباره پایش آلودگی رود ارس به عنوان یکی دیگر از محورهای این اجلاس خبر داد.
اردکانیان به تلاش برای تشویق بخش خصوصی کشورمان برای حضور در منطقه آزاد تجاری با کشور ارمنستان اشاره کرد و گفت: باید بخش خصوصی برای حضور در بازار ارمنستان و از این طریق سایر کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا منسجم‌تر عمل کرده و از تک‌روی پرهیز کند.
وزیر نیرو به صادرات روزانه یک میلیون متر مکعب گاز به ارمنستان اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های این بخش بیشتر است به نحوی که می‌توان آن را چهار برابر کرد.
زیمنس قرداد تولید توربین بادی، با فرانسه را امضا کرد‎

زیمنس قرداد تولید توربین بادی، با فرانسه را امضا کرد‎

تولید پره های توربین بادی در دانشگاه فردوسی مشهد

تولید پره های توربین بادی در دانشگاه فردوسی مشهد

اختراع توربین، تولید برق ازدستگاه گرد باد ساز

اختراع توربین، تولید برق ازدستگاه گرد باد ساز

تامین ۳۰ درصد انرژی مصرفی برق جهان از نیروگاه های تجدیدپذیر‎

تامین ۳۰ درصد انرژی مصرفی برق جهان از نیروگاه های تجدیدپذیر‎

نیروگاه بادی ۲۰۱ مگاواتی شرکت زیمنس

توربین بادی، به عنوان یک مبدل انرژی باد

استفاده از فرصت طلایی وزش باد شدید در شهرستان سیستان بلوچستان

استفاده از فرصت طلایی وزش باد شدید در شهرستان سیستان بلوچستان‎

صحنه ی شکستن پره های توربین بادی غول پیکر

صحنه ی شکستن پره های توربین بادی غول پیکر

20 درصد از کل برق جهان از طریق انرژی نیروگاه برق آبی تأمین می‌شود.

20 درصد از کل برق جهان از طریق انرژی نیروگاه برق آبی تأمین می‌شود.

تعداد ۷۵ عدد آبگرمکن خورشیدی در شهر کرمان توضیع و نصب شد

تعداد ۷۵ عدد آبگرمکن خورشیدی در شهر کرمان توزیع و نصب شد‎

ساخت توربین بادی یکی از مهم ترین پیشرفت های علم مهندسی است

ساخت توربین بادی یکی از مهم ترین پیشرفت های علم مهندسی است‎

50 درصد مصرف برق کشور ایران با انرژی باد قابل تأمین است

50 درصد مصرف برق کشور ایران با انرژی باد قابل تأمین است‎

تامین انرژی میلیون ها خانه با مزرعه بادی وسط اقیانوس

تامین انرژی میلیون ها خانه با مزرعه بادی وسط اقیانوس‎

آلمان بزرگترین شریک تجاری(انرژی تجدید پذیر) در ایران

آلمان بزرگترین شریک تجاری(انرژی تجدید پذیر) در ایران

به چه دلیل توربین بادی بر روی سطح دریا نصب می شوند؟

به چه دلیل توربین بادی بر روی سطح دریا نصب می شوند؟

بزرگترین پروژه زخیره سازی تولید برق از نیروگاه ها در باتری

بزرگترین پروژه ذخیره سازی تولید برق از نیروگاه ها در باتری

تحولی بزرگ در استفاده انرژی خورشیدی

تحولی بزرگ در استفاده از انرژی خورشید

استفاده از فراصوت برای دور نگه داشتن پرندگان از توربین‌های بادی

استفاده از فراصوت برای دور نگه داشتن پرندگان از توربین‌های بادی

آموزش ساخت توربین بادی کوچک و قابل حمل

آموزش ساخت توربین بادی کوچک و قابل حمل

نماینده رسمی پنل خورشیدی زنشاین در ایران آرانیرو

تکنولوژی برتر در ساخت پنل خورشیدی زنشاین

آمار کلیدی و حقایق در مورد نیروگاه خورشیدی

آمار کلیدی و حقایق در مورد نیروگاه خورشیدی

بررسی میزان بهره وری انرژی خورشیدی در خانه

بررسی میزان بهره وری انرژی خورشیدی در خانه شما

نیروگاه خورشیدی ترکیبی

باتری سلول چگونه کار میکند؟

باتری سلول چگونه کار میکند؟

.

باتری ها برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اند و اثبات باستان شناسی نشان می دهد که سلول های گالوانیک ممکن است 2000 سال پیش استفاده شوند. باتری سلول مرطوب، همچنین به عنوان “باتری با سیل” شناخته می شود، یکی از اولین نوع باتری های امروز است که برای استفاده معمول ایجاد می شود. تاریخچه آن به سال 1836 بازمی گردد، زمانی که جان فردریک دانیل اولین باتری سلول خورشید را ساخت.

صرف نظر از این واقعیت که باتری ساخته شده توسط جان Frederic Daniell برای انتقال بسیار ظریف و خطرناک بود، برای آن زمان مناسب بود. از آن به بعد، مردم با کمک مهارت و تکنولوژی خود باتری سلول های مرطوب را ارتقا دادند و امروز آنها در حال گذراندن تمام آزمون ها و معیارهای مورد نیاز هستند.

..

برای اولین بار در مورد مکانیسم کار خود بحث کنید. پایانه های باتری با بار متصل می شوند و واکنش شیمیایی بین الکترولیت، اکسید سرب و سرب ایجاد می کنند. این واکنش شیمیایی موجب جریان برق به بار از طریق پایانه ها می شود که بیشتر باعث حذف اسید سولفوریک از محلول شده است که به صفحات تقویت شده است. در نقطه زمانی که باتری با جریان معکوس شارژ می شود، اتصال بین اسید سولفوریک و صفحات شکسته می شود و اسید به محلول باز می گردد، به این وسیله فرصتی برای عرضه بیشتر برای مصرف آینده فراهم می شود.

.

انواع باتری سلول مرطوب

.

سلول های مرطوب، همانند سلول های خشک، به دو طبقه بندی اساسی تقسیم می شوند:

الف) اولیه (غیر قابل شارژ): همانطور که از نام آن یاد می شود، در نوع باتری اولیه، واکنش شیمیایی تولید الکتریسیته قابل برگشت نیست، بنابراین پس از خاموش شدن آن هرگز نمی تواند دوباره شارژ شود.

ب) ثانویه (قابل شارژ): با این حال، در نوع باتری های ثانویه، این واکنش شیمیایی می تواند معکوس شود و بنابراین باتری می تواند بارهای “n” را بپیماید.

 

استفاده و تعویض

.

پس از استفاده مداوم در طول سال، یک باتری سلول مرطوب می تواند قدرت کافی برای بار متصل به آن را ندهد. این اتفاق می افتد زیرا با استفاده از مواد پلاستیکی فرسایش می یابد و در نتیجه باعث کاهش اندازه آنها می شود. مواد تخریب شده از صفحات باتری تنظیم می شود و حتی صفحات کوچکتر را از بین می برد و به طور کامل باتری را از بین می برند.

باتری لیتیوم 1 774x321 - فناوری باتری لیتیوم

فناوری باتری لیتیوم

فناوری باتری لیتیوم چیست؟
با توجه به تراکم انرژی بالا و هزینه کم در هر چرخه، باتری لیتیوم جدا از سایر مواد شیمیایی باتری است. با این حال، “باتری لیتیوم” یک اصطلاح مبهم است. در حدود شش شیمیدان معمولی باتری های لیتیوم وجود دارد که همه آنها دارای مزایا و منافع خاص خود هستند. برای کاربردهای تجدید پذیر انرژی، شیمی در حال حاضر دارای فسفات آهن لیتیم (LiFePO4) است. این شیمی ایمنی عالی دارد، با ثبات حرارتی بالا، رتبه بندی فعلی بالا، زندگی چرخه طولانی.

فسفات آهن لیتیم (LiFePO4) بسیار شبیه شیمی لیتیوم است که در مقایسه با تقریبا تمام شیمیایی لیتیوم دیگر است. باطری با مواد کاتدی طبیعی (فسفات آهن) مونتاژ شده است. در مقایسه با سایر شیمیایی لیتیوم، فسفات آهن، یک پیوند مولکولی قوی را ایجاد می کند که به شرایط شارژ شدید، طول عمر چرخه را افزایش می دهد و در طول چرخه های بسیاری حفظ می شود. این چیزی است که این باتری ها را با ثبات حرارتی عالی، چرخه عمر طولانی. باتری های LiFePO4 مستعد گرمای بیش از حد نیستند و یا به “فرار حرارتی” منتقل نمی شوند و در نتیجه در معرض سوء استفاده جدی و یا شرایط محیطی سخت قرار نمی گیرند.

بر خلاف اسید سرب و دیگر مواد شیمیایی باتری، باتری های لیتیوم گازهای خطرناک مانند هیدروژن و اکسیژن را از بین نمی برند. همچنین هیچگونه خطر برای قرار گرفتن در معرض الکترولیت های سوزنی مثل اسید سولفوریک یا هیدروکسید پتاسیم وجود ندارد. در بیشتر موارد، این باتری ها را می توان در مناطق محصور بدون خطر انفجار ذخیره کرد و یک سیستم به درستی طراحی شده نباید نیاز به خنک کننده یا خروج فعال داشته باشد.

باتری لیتیوم

باتری لیتیوم یک مونتاژ متشکل از بسیاری از سلول ها، مانند باتری های اسید سرب و بسیاری از انواع دیگر باتری است. باتری اسید سرب دارای ولتاژ اسمی 2 ولت / سلول است، در حالی که باتری های لیتیوم دارای ولتاژ اسمی 3.2 ولت هستند. بنابراین، برای رسیدن به یک باتری 12 ولت، معمولا دارای چهار سلول متصل به یک سری است. این باعث می شود ولتاژ اسمی یک 12.8V LiFePO4 باشد. هشت سلول متصل در یک سری باتری 24 ولت با ولتاژ نامی 25.6 ولت و شانزده سلول متصل در یک سری یک باتری 48 ولت با ولتاژ نامی 51.2 ولت می باشد. این ولتاژ با استانداردهای 12V، 24V و 48V معمولی کار می کند.

باتری های لیتیوم اغلب برای جایگزینی مستقیم باتری های اسید سرب استفاده می شوند، زیرا ولتاژ شارژ بسیار شبیه هستند. چهار باتری LiFePO4 باتری (12.8 ولت) معمولا دارای ولتاژ شارژ حداکثر بین 14.4-14.6V (بسته به توصیه های سازندگان) است. برای باتری لیتیوم منحصر به فرد است که آنها به یک بار جذب نیاز ندارد و یا در یک حالت ولتاژ ثابت برای مدت زمان قابل توجهی نگهداری می شود. به طور معمول هنگامی که باتری به حداکثر ولتاژ شارژ می رسد، دیگر نیازی به شارژ آن نیست. ویژگی های تخلیه باتری های LiFePO4 نیز منحصر به فرد است. در هنگام تخلیه، باتری های لیتیوم ولتاژ بسیار بالاتر از باتری های اسید سرب را به طور معمول تحت بار نگه می دارد. باتری لیتیوم تنها چند دهم یک ولت از یک شارژ کامل تا 75٪ تخلیه نمیشود. این می تواند دشوار باشد که چقدر ظرفیت بدون تجهیزات مانیتورینگ باتری مورد استفاده قرار گیرد.

 

کارایی یک عامل بسیار مهم در طراحی سیستم های برق خورشیدی است. راندمان سفر دور سفر میانگین باتری اسید سرب حدود 80٪ است. شیمی دیگر می تواند حتی بدتر باشد. راندمان انرژی دورافتاده یک باتری لیتیوم فسفات آلفا از 95 تا 98 درصد بیشتر است. این به تنهایی یک پیشرفت قابل توجه برای سیستم هایی است که از انرژی خورشیدی در زمستان گرسنه می مانند، صرفه جویی در مصرف سوخت از شارژر ژنراتور می تواند بسیار زیاد باشد. مرحله شارژ جذب باتری های سرب اسید به ویژه ناکارآمد است و در نتیجه کارایی 50٪ و یا حتی کمتر است. با توجه به اینکه باتری های لیتیوم شارژ جذب نمی کنند، زمان شارژ از تخلیه کامل تا کاملا کامل می تواند به اندازه دو ساعت باشد. همچنین لازم به ذکر است که یک باتری لیتیوم می تواند تقریبا تخلیه کامل را بدون عوارض قابل ملاحظه ای ارزیابی کند. با این وجود، مهم است که مطمئن شوید که سلول های فردی بیش ازحد تخلیه نمی شوند. این کار سیستم مدیریت باتری یکپارچه (BMS) است.

ایمنی و قابلیت اطمینان باتری های لیتیوم نگرانی بزرگی است، بنابراین تمامی مجامع باید یک سیستم مدیریت باتری یکپارچه (BMS) داشته باشند. BMS یک سیستم است که نظارت، ارزشیابی می کند

فناوری AGM

فناوری AGM

فناوری AGM چیست؟
باتری های قابل شارژ باتری شیشه ای متفاوت از باتری معمول سیلندر ساخته می شوند. این نوشتار به طور عمده شامل Concorde Sun-Xtender AGM می باشد، اما همچنین برای اکثر مارک های دیگر از باتری های AGM چرخه عمر استفاده می شود.

در باتری AGM یک تکه پشم شیشه فوق العاده خوب از بین صفحاتی که با اسید باتری اشباع شده اند، حدود 95٪ از آنچه که می توانند نگهداری کنند، وجود دارد. سپس در میان صفحات بسته بندی شده و کمی فشرده شده، سپس جوش داده شده در محل. از آنجا که صفحات و تشک ها نسبتا تنگی بسته هستند، تقریبا ایمن به لرزش هستند.

AGM (Matte Glass Absorbed) فن آوری باطری مهر و موم شده در ابتدا در سال 1980 اختراع شد و در سال 1985 برای هواپیماهای نظامی که قدرت، وزن، ایمنی و قابلیت اطمینان آنها در نظر گرفته شده بود، طراحی و معرفی شد. باتری های Concorde AGM VRSLAB (باتری سرب اسید سربسته تنظیم شده با شیر)، گاهی اوقات به عنوان VRLA (سرب اسید تنظیم شده با شیر) شناخته می شود. در حال حاضر تولیدکنندگان چند تولید کننده باتری AGM تولید می کنند، اما کنکورد اولین کسی بود که تکنولوژی را برای استفاده غیر نظامی غیر تجاری استفاده می کرد.
کارایی باتری:
این مقایسه مهم است و برای برنامه های کاربردی با میزان شارژ بالا یا میزان تخلیه حیاتی است. مقاومت داخلی باتری نشان دهنده کارایی کل شارژ / تخلیه آن است، توانایی آن در ارائه جریانهای بالا بدون قطر قابل توجهی در ولتاژ، و اندازه گیری کیفیت قطعات و ساخت و ساز است.

افت مقاومت در برابر باتری:
از دست دادن مقاومت داخلی نشان می دهد که باتری تمایل به گرم شدن دارد به همین دلیل است که در زمان گرما باتری به شدت شارژ و یا تخلیه برای مدتی میشود.

خسارت های داخلی در باتری های سرب اسید با سیلاب معمولی معمولا حدود 10 تا 15 درصد برای یک باتری جدید است و می تواند برای باتری های قدیمی با 25 درصد بیشتر باشد. این امر می تواند بطور قابل توجهی متفاوت باشد، که عمدتا بستگی به سن و کیفیت باتری دارد. به طور کلی، آنچه را برای شما پرداخت می کنید، – باتری های ارزان تر با صفحات نازک تر و اتصالات داخلی، کمتر کارآمد هستند.

باتری ژل بهتر است در حدود 12٪ تا 16٪ مقاومت داخلی باشد، بنابراین برای هر 100 آمپر-ساعت استفاده می شود حدود 115 آمپر ساعت شارژ می شود.

Concorde AGM دارای کمترین مقاومت داخلی هر نوع باتری تجاری است که ما می دانیم – فقط 2 درصد در یک باتری جدید. در سیستم های برق خورشیدی، این همانند گرفتن 10 تا 15 درصد اضافی از پانل های شما است. این امر موجب می شود که باتری های Concorde AGM، در صورت نیاز، سریعتر شارژ شوند و توانایی ارائه جریان های بالاتر در صورت لزوم. با استفاده از باتری های Concorde Advanced AGM با استفاده از مبدل های خروجی بالا، بانک عامل های اینورتر و یا تکیه بر پانل های خورشیدی می توانید به طور قابل توجهی بهره مند شوند. Concorde AGM برخی از باتری های موجود در بازار هستند.

گرما: بهره وری بهتر به این معنی است که گرما در باتری تولید می شود – هر جریانی که در واقع به شارژ باتری تبدیل نمی شود، به گرما تبدیل می شود. به همین دلیل است که بعضی از باتری ها، به خصوص باتری ها با بارگذاری بیش از حد (و حتی برخی از AGM های غیر عمیق)، می توانند بسیار گرم و یا حتی گرم شوند. در موارد شدید، شما می توانید فراتر از حرارتی را دریافت کنید که می تواند خطرناک باشد. اگر تا به حال باتری سنگین را احساس کرده اید، احتمالا متوجه شده اید که می تواند خیلی گرم شده باشد.

باتری AGM یک الکترولیت ژل نیستند
باتریهای AGM Concorde یک الکترولیت ژل نیستند. این یک باتری الکترولیتی جذب گاز Recombinant gas است. این کاهش از دست دادن آب تا 98٪ کاهش می یابد. از دست دادن شارژ به علت خود تخلیه 3 تا 10 برابر بهتر از ژل معمولی و 5 تا 50 برابر کمتر از باتری های معمول است. گازها تقریبا 100٪ درون باتری را احیا می کنند، میزان انتشار هیدروژن را به سطح بسیار پایین تر از بیشتر انواع باطری باز می گرداند و کمتر از نصف حد پایین انفجاری برای هیدروژن. علاوه بر این، آنها شارژ و تخلیه محدودیت های فعلی را که اکثر باتری های ژل دارند ندارند.

فن آوری باتری Concorde AGM همچنان به توسعه و ارائه پیشرفت های بیش از دیگر فن آوری های باتری مهر و موم شده است. تکنولوژی AGM گام بعدی در تکامل هر دو باتری شروع و عمق چسبندگی برای برنامه های دریایی، RV و حمل و نقل هوایی است. این همان باتری هایی است که نظامی ایالات متحده در بسیاری از خودروهای زرهی و استاندارد استفاده می کند. این تکنولوژی نسل بعدی باعث افزایش ایمنی، عملکرد و عمر مفید بیش از سایر انواع باتری مهر و موم موجود، از جمله ژل می شود. تمام باتری های Concorde AGM دارای یک سال گارانتی کامل هستند – اکثر سلول های ژل دارای تنها 90 روز گارانتی هستند.

باتری AGM دارای مقاومت بیشتری نسبت به لرزش و شوک به دلیل ساخت آنها نسبت به اکثر باتری های سیل شده دارند. صفحات با شیشه ای مات بسته بندی می شوند، باعث کاهش حرکت صفحه و ارتعاش تقریبا صفر می شود. علاوه بر این، به دلیل اینکه تشکهای شیشه ای کاملا اشباع نشده اند و مایع به علت پلاستیکی گسترش نمی یابد

 

باتری های خورشیدی

انواع باتری مورد استفاده در سیستم های الکتریکی باد و خورشیدی

 

خلاصه ای از انواع باتری های مختلف که ممکن است در سیستم های قدرت خورشیدی برق و پشتیبان استفاده شود.

اسید سرب

باتری های رایج خودرو که در آن الکترود ها شبکه هایی از اکسید سرب حاوی سرب فلزاتی هستند که در هنگام شارژ و تخلیه در ترکیب تغییر می کنند. الکترولیت اسید سولفوریک رقیق است.

فن آوری جدید AGM باتری تاثیر زیادی بر روی باتری های سرب اسید داشته و یکی از بهترین باتری ها برای استفاده در سیستم های برق خورشیدی است. در اینجا باتری

AGM باتری

فناوری AGM بیشتر بدانید.

باتری های صنعتی نوعی می توانند تا 20 سال با مراقبت های متوسط طول بکشد و حتی باتری های استاندارد چرخه عمر، مانند نوع ماشین گلف، باید 3-5 سال طول بکشد. باتری های متوسط مانند S460 و سایر باتری های ساخته شده توسط Surrette باید 7 تا 12 سال طول بکشد.

لیتیوم

باتری لیتیوم دارای مزایای زیادی نسبت به انواع باتری سنتی است. آنها عمر چرخه بسیار طولانی و تخلیه و بار بالا دارند. در اینجا باتری لیتیوم بیشتر بدانید.

NICAD (نیکل کادمیوم)

باتری های قلیایی که در آن مواد فعال مثبت اکسید نیکل هستند و منفی حاوی کادمیوم است.

DOWNSIDES

بسیار گران است
کادمیوم بسیار خطرناک در نظر گرفته شده است.
راندمان پایین (65-80٪)
منحنی های ولتاژ غیر معمول و شارژ ممکن است مشکلاتی را برای استفاده از بعضی از تجهیزات مانند مبدل های استاندارد و شارژرها ایجاد کند.
تصور من از بشقاب پاکت های سنتی NiCads – این یک نوبت از فن آوری قرن است – این است که آنها بسیاری از نقاط خوب – کم خود تخلیه، غیر انجماد، و غیره – اما CYCLE زندگی خود را بهتر از ، اسید سرب به عبارت دیگر، آنها عمر طولانی در * دوره زمانی دارند، اما نه در * چرخه * شرایط. این کار آنها را برای سیستم های اضطراری / آماده به کار مفید می کند، اما نه برای سیستم هایی با یک چرخه روزانه. برای اکثر سیستم های انرژی خورشیدی یا پشتیبان توصیه نمی شود.

NIFE (NICKEL IRON)

تراکم ذخیره سازی انرژی = 55 وات بر کیلوگرم

سلول های الکتریکی نوع الکلی با استفاده از هیدروکسید پتاسیم به عنوان الکترولیت و آنودای سرامیک ورقه های فولادی با مواد آهن فعال و کاتد های زیرزمینی ورق های فولادی با مواد نیکل با مواد فعال نیکل. این “EDISON سلول” است.
تجربه ما با مشتریان با استفاده از باتری های قلیایی در سیستم های AE مستقل نشان می دهد که آنها ممکن است به عنوان مزایای در مقایسه با باتری های سرب اسید مزایای بسیاری داشته باشد
کریستوفر Freitas Xantrex

DOWNSIDES:
راندمان کم – ممکن است تا 50٪ پایین باشد، معمولا 60-65٪ است. نرخ بسیار بالای خود تخلیه
مصرف گاز بالا / آب
مقاومت داخلی بالا به این معنی است که شما می توانید قطر ولتاژ بزرگ را در سلول های سری قرار دهید.
وزن / حجم ویژه بالا
می تواند کارایی کلی سیستم خورشیدی را تا 25٪ کاهش دهد
این بدان معنی است که ولتاژ خروجی با بار و شارژ خیلی بیشتر از باتری های دیگر متفاوت است. اگر شما از اینورتر استفاده می کنید، اینورتر باید با این تغییرات ولتاژ طراحی شود. شما ممکن است نتوانید از NiFe استفاده کنید اگر سیستم شما به یک ولتاژ پایدار بستگی دارد، مثلا اگر شما در حال استفاده از لوازم معمول DC مانند یخچال و فریزر به طور مستقیم از باتری ها هستید. همچنین هنگام استفاده از NiFe به روشنایی DC نور، شدت نور را تغییر می دهد. همیشه می توان از یک رگولاتور ولتاژ برای تغذیه آن دسته از لوازم مورد نیاز استفاده کرد، اما حتی راندمان را نیز کاهش می دهد.

در حال حاضر به نظر می رسد که تنها منبع باتری های NiFe جدید از مجارستان است و ما گزارش های متفاوتی در مورد آنها داشته ایم. به طور خلاصه ما آنها را توصیه نمی کنیم مگر اینکه آنها تقریبا آزاد باشند. تلفات زیاد در هنگام شارژ و تخلیه، 25 تا 40 درصد اضافی را به اندازه پانل های خورشیدی که برای مصرف انرژی مشابه نیاز دارید، اضافه خواهید کرد.

به طور خلاصه، علی رغم برخی از اعتیاد در مورد زندگی طولانی و هزاران سیکل، ما احساس می کنیم که این باتری ها برای همه کاربردهای خورشیدی بسیار مناسب هستند.

برق خورشیدی

اطلاعات در مورد برق خورشیدی

اطلاعات در مورد برق خورشیدی

آیا شما در مورد یکپارچگی محیط زیست نگران هستید یا شاید به دنبال روش های جدید برای بهره برداری از انرژی هستید که محیط زیست می تواند ارائه دهد؟ آیا شما یک سیستم انرژی خاص دارید و می خواهید میزان انتشار کربن خود را کاهش دهید؟

با افزایش اثرات گرمایش جهانی و آلودگی کربن، حفاظت از محیط زیست تبدیل به یک اولویت شده است. افزون بر این، هزینه های افزایش تولید محصولات انرژی در حال افزایش است، در نتیجه تبدیل شدن به فرم های سبزتر انرژی که هنوز هم به شما اجازه می دهد انرژی مورد نیاز برای خانه یا کسب و کار خود را برآورده کنید، گامی مهم در جهت حفاظت از محیط زیست می باشد.

در اینجا شما پاسخ به سوالات حیاتی در مورد برق خورشیدی را خواهید یافت.

برق خورشیدی چیست؟
برق خورشیدی چگونه کار می کنند؟
انواع اصلی برق خورشیدی
چرا برق خورشیدی را انتخاب کنید؟
صرفه جویی و هزینه های برق خورشیدی

 

برق خورشیدی چیست؟

برق خورشیدی نور آفتاب را تبدیل به یک جریان الکتریکی یا گرمای مورد استفاده برای تامین برق برای خانه و یا ساختمان می کند. پانل های خورشیدی به عنوان مجموعه ای از تعداد زیادی سلول خورشیدی کوچک ساخته می شوند که در یک منطقه بزرگ برای تامین قدرت کافی قرار می گیرند. بزرگتر، غلظت نور به سلول می رسد که بیشتر تولید برق یا گرما تولید می شود.

برق خورشیدی چگونه کار می کنند؟

یک پنل خورشیدی با اجازه دادن به فوتون ها یا ذرات نور کار می کند تا الکترونها را از اتم ها بیرون بکشد و جریان برق را تولید کند. پانل های خورشیدی در واقع شامل بسیاری از واحدهای کوچکتر به نام سلول های فتوولتائیک می باشند. (فتوولتائیک صرفا به معنی تبدیل نور خورشید به برق است.) بسیاری از سلولهای مرتبط با یکدیگر یک پانل خورشیدی را تشکیل می دهند.

انواع اصلی برق خورشیدی

بیایید با انواع مختلف برق خورشیدی که در حال حاضر در بازار هستند شروع کنیم :

مونو کریستال
پلی کریستال

3 نوع فناوری مورد استفاده در برق خورشیدی موجود در بازار امروز وجود دارد: اینها منحصر به فرد، پلی کریستال، و مونوکریستال است.

همانطور که از نامهای Monocrystalline و Polycrystalline اشاره می شود هر دو نوع سلول های خورشیدی هستند که از سیلیکون بلوری ساخته شده اند. تقریبا همه نقل قول هایی که شما در هنگام خرید برق خورشیدی برای خانه تان دریافت می کنید از برق خورشیدی کریستالی استفاده می کنند.

2-3 سال پیش، رایجترین نوع برق خورشیدی مورد استفاده در تاسیسات خورشیدی مسکونی در آمریکا، پانلهای خورشیدی تک سلولی بود، اما در سه سال گذشته، پانلهای خورشیدی پلی کریستالی، تبدیل به پانلهای خورشیدی رایج در تاسیسات خورشیدی مسکونی در آمریکا شده است.

این نوع از پانل های خورشیدی سیلیکون بلوری در صنعت به عنوان پانل های ساده Mono یا Poly شناخته می شود

حقایق کلیدی مربوط به هر نوع سلول خورشیدی:

مونو کریستال

مونو کریستال
بررسی :
این قدیمی ترین و پیشرفته ترین سه تکنولوژی است. پانل های Monocrystalline به عنوان نام نشان می دهد از یک ساختار بلوری مستمر ایجاد شده است. پانل Monocrystalline را می توان از سلول های خورشیدی شناسایی کرد که همه آنها به عنوان یک رنگ صاف به نظر می رسد.

ساخت و ساز
آنها از طریق روش Czochralski ساخته شده است که در آن یک دانه دانه کریستال سیلیکون در یک سوپره از سیلیکون مذاب قرار داده شده است. بذر سپس به آرامی با سیلیکون مذاب تشکیل می شود که یک ساختار کریستالی جامد در اطراف بذر شناخته شده به عنوان یک شمش را تشکیل می دهد. شمش سیلیکون کریستال جامد که شکل گرفته است، سپس بافت ریز ریخته می شود که به عنوان یک ویفر سیلیکونی شناخته می شود. این به سلول منتقل می شود.

روند Czochralski در شمش استوانه ای بزرگ است. چهار طرف از شمش ها برداشته می شوند تا وفل های سیلیکونی را بسازند. مقدار قابل توجهی از سیلیکون اصلی به عنوان زباله به پایان می رسد.

پلی کریستال

 

پلی کریستال
بررسی
پلی کریستال یا پلی اتیلن یک تکنولوژی جدیدتر است و در فرآیند تولید متفاوت است.

ساخت و ساز
پلی کریستال نیز به عنوان یک دانه کریستال سیلیکون در یک سوپره از سیلیکون مذاب قرار داده می شود. با این حال، به جای اینکه قرص کریستال سیلیکون را به صورت Monocrystalline قرعه کشی کنید، بطری سیلیکن به راحتی اجازه می دهد تا خنک شود. این چیزی است که لبه های متمایز و دانه در سلول خورشیدی شکل می گیرد.

پیش از این تصور می شد که سلول های پلی کریستالی به مونو کریستالین پایین تر از آن هستند که به دلیل روش ارزان تر که با کمترین کارایی تولید می شوند، به عنوان تکنولوژی غالب در بازار انرژی خورشیدی های مسکونی تبدیل شده اند.

در ماه نوامبر 2015 Trina Solar اعلام کرد که یک سلول چند هسته ای با کارایی 21.25٪ تولید کرده است. این به آنها اجازه می دهد که ماژول های پلی کریستالی تولید کنند که کارایی آنها بین 18-20٪ یک مفهوم است که به تازگی 2013 غیر ممکن بود.

پایه رکورد جدید برای سلول های خورشیدی چند سلولی p-type شده است بهبود کیفیت ادامه یافته از وای فای های چند وجهی است که در سال های اخیر به طور قابل توجهی پانل های چند بلوک 60 سلولی را از 240 تا 260 وات تحریک کرده است.

در حال حاضر، پلی کریستالین به لحاظ کارایی خیلی نزدیک به سلولهای منوکریستالی است.

چرا برق خورشیدی را انتخاب کنید؟

مزایای اصلی این است که چرا برق خورشیدی را انتخاب می کنید:

مزایای برق خورشیدی :
صرفه جویی بالا – صرفه جویی در حساب های برق خود را بیشتر
منبع انرژی قابل تجدید – این انرژی از نور مستقیم خورشید استفاده می کند
طرح پرداخت – دریافت پرداخت برای تولید برق خود را از طریق طرح دولت خوراک در تعرفه دولت انگلیس
مزایای انرژی – فروش الکتریسیته ای که شما به صورت مازاد به شبکه تولید می کنید
پدیده کربن کم – انتشار کربن کم، به شما این امکان را می دهد تا روی ردۀ کربن خود را کاهش دهید، به عنوان منبع اصلی انرژی، خورشید است
آسان برای نگهداری -Trees نباید پانل های خورشیدی را خنثی کند تا بتوانند نور خورشید را جذب کنند و تمیز باشند
جایگزینی آسان – اگر شما قبلا یک سیستم گرمای معمولی دارید، آسان است که آن را به پانل های خورشیدی تغییر دهید
طول عمر کوتاه – پنل خورشیدی می تواند تا 25 سال یا بیشتر با مراقبت و نگهداری مناسب ادامه یابد
ارزش ملک – پانل های خورشیدی ارزش اموال خود را در آینده برای داشتن خانه ای با کفایت خود افزایش می دهد
یک سیستم خاموش – آنها سر و صدا ایجاد نمی کنند

معایب
همچنین باید معایب خود را در نظر گرفت:

هزینه نصب بالا – هزینه های اولیه نصب در ابتدا بسیار زیاد است، اما در کل، پانل های خورشیدی به طور کلی ارزان تر هستند
نور خورشید را در طول روز جذب می کند – به عنوان پانل های خورشیدی نیازمند نور خورشید برای تولید برق هستند، آنها فقط می توانند در روز استفاده شوند
ذخیره سازی با هزینه – باید مطمئن شوید که درختان پانل های خورشیدی را خنثی نکنند تا بتوانند نور خورشید را به طور موثری جذب کنند و در تماس با اشیاء مضر هستند که می توانند به پانل های خود آسیب برسانند
نیاز به فضای بزرگ – به منظور بهره مندی از قدرت پانل های خورشیدی نیاز به یک منطقه بزرگ برای نصب پانل های خورشیدی دارید
آلودگی های مخفی – سیلیکون و دیگر مواد موجود در پانل های فتوولتائیک باعث آلودگی می شوند، اما آلاینده های محیط زیست می توانند به پانل های خورشیدی آسیب برسانند.
چکیده ای از آنچه در مورد سیستم های خورشیدی باید میدانستیم.

 

حرارتی خورشیدی-آرانیرو

تفاوت فتوولتائیک و حرارتی خورشیدی

 حرارتی خورشیدی

تفاوت فتوولتائیک خورشیدی و حرارتی خورشیدی

فناوری، استفاده و مزایای این دو روش مبتنی بر انرژی خورشیدی
خورشید تامین کننده نهایی انرژی است. توسعه این بازار انرژی تجدید پذیر به میزان زیادی بر اساس این واقعیت است. اکثر فناوری های سبز در حال حاضر انرژی خورشیدی را به طور مستقیم یا غیر مستقیم برداشت می کنند. در میان انرژی های غیر مستقیم انرژی خورشیدی، باد، انرژی زمین گرمایی کم (که در سیستم پمپ های گرمایشی منبع زمین استفاده می شود)، جزر و مد و موج یا عمدتا به کار گرفته می شود و (بادی) به خوبی تاسیس شده (درجه حرارت زمین گرمایی) و یا در حال توسعه (جزر و مد و موج).

منبع مستقیم انرژی خورشیدی شامل اشعه های خورشیدی است که در جو زمین قرار دارند. آنها می توانند با دو تکنولوژی متفاوت جمع آوری شوند: فتوولتائیک خورشیدی (همچنین به نام خورشیدی PV) و سیستم های حرارتی خورشیدی. اگر شما علاقه مند به انرژی خورشیدی بهستید، ما به شما یک سرویس رایگان، آسان برای استفاده و شخصی سازی ارائه می دهیم که به شما امکان می دهد نقل قول های مختلف از تامین کنندگان انرژی خورشیدی دریافت کنید.

فن آوری

تفاوت اصلی بین PV خورشیدی و حرارتی خورشیدی می تواند در اصول کاری آنها یافت شود. PV خورشیدی بر اساس اثر فتوولتائیک است که توسط یک فوتون (واحد پایه نور) تأثیری بر سطح ساخته شده از یک ماده خاص تولید الکترون را تولید می کند. از سوی دیگر، حرارتی خورشیدی از یک نور خورشید برای گرم کردن مایع استفاده می کند (بسته به کاربرد خاص، می تواند آب یا مایع دیگر باشد).

اثر فتوولتائیک تنها در تعداد کمتری از مواد تولید می شود که نیمه رساناها نامیده می شود (از قبیل سیلیکن مونوکریستال، تریروئید پلی کریستال و آمورف و کادمیوم)، که پس از اعمال شیمیایی خاص، باعث ایجاد جریان الکتریکی در هنگام نور می شود. این نیمه هادی ها به لایه های نازک شکل داده می شوند که عنصر اصلی سلول های خورشیدی، عنصر اصلی سیستم PV خورشیدی، که جریان مستقیم تولید می کنند، مطابقت دارد.
اطلاعات بیشتر کلیک کنید

سلول های خورشیدی به ساختارهای بزرگتر به نام پانل های خورشیدی، که در آن مقادیر مورد نظر جریان و ولتاژ می تواند به دست آید، یکپارچه شده است. برای سیستم های متصل به شبکه (که بخش بزرگی از بازار را تشکیل می دهند)، استفاده از اینورتر لازم است (برای تبدیل DC تولید شده توسط سلول ها به AC، مورد استفاده در شبکه).

اصل کار سیستم های حرارتی خورشیدی به مراتب پیچیده تر است، اما برای تولید انرژی مصرفی به عنوان اثر فتوولتائیک مفید است. این شامل گرم شدن مستقیم آب (یا سایر مایعات) توسط نور خورشید است. این تبدیل انرژی در دستگاه های مختلف بسته به محدوده ی دمایی که در آن حرارت مایع کار می شود، اتفاق می افتد.

گردآورندگان کم و متوسط می توانند پانل های صفحه تخت یا لوله های تخلیه شده باشند. گردآورنده های درجه حرارت از سیستم های خورشیدی متمرکز شامل چاه های پارابولی، بازتابنده های فرلن، استریلینگ ظرف و برج های خورشیدی استفاده می کنند.
با توجه به استفاده از این فن آوری، اولین گام این است که سیستم های خورشیدی کوچک و خانگی را از نیروگاه ها در هر دو PV و حرارتی جدا سازیم. استفاده داخلی از آنها در زیر بحث شده است.

در مورد نیروگاه ها، سیستم های PV و سیستم های حرارتی به عنوان هدف خود تولید برق است. در حالی که سیستم های PV این انرژی را به طور مستقیم از انرژی خورشیدی تولید می کنند، سیستم های حرارتی یک مایع (آب، روغن، سات، هوا و غیره) را حرارت می دهد که موتور بخار، توربین گاز یا مشابه آن را اجرا می کند. این برق به شبکه منتقل می شود، به عنوان AC و با مقدار مورد نیاز ولتاژ.

در مورد نیروگاه های فتوولتائیک، ظرفیت بزرگترین آنها بیش از 500 مگاوات است، در حالی که از بزرگترین نیروگاه های حرارتی کمتر از 400 مگاوات است. هر دو نوع رشد سریع در بسیاری از نقاط جهان را تجربه می کنند؛ بسیاری از آنها در حال ساخت و برنامه ریزی هستند.
بیشتر
تاسیسات PV مسکونی به طور مستقیم از انرژی خورشیدی برق DC تولید می کنند. دو نوع سیستم های PV مسکونی وجود دارد: شبکه متصل و “خاموش شبکه” یا “مستقل”. اولین آنها امکان تغذیه شبکه (که توسط انگیزه های اقتصادی تشویق می شود) را از طریق یک مبدل فراهم می کند. آنهایی که به طور کامل به مصرف خود (نورپردازی، گرمایش، گرمایش آب و غیره) اختصاص داده شده اند و نیاز به استفاده از بانک های باتری برای جدا کردن مصرف از نسل ها دارند.

سیستم های حرارتی سیستم های حرارتی خانگی “استفاده از آب گرم است. آنها معمولا با سیستم های حرارت مرکزی (گاز یا سوخت) کار می کنند که شروع به کار می کنند زمانی که درجه حرارت در مخزن آب پایین تر از مقدار معینی قرار می گیرد. بنابراین، این سیستم ها می توانند آب گرم در تمام طول سال حتی در هوای سرد فراهم آورند. به همین ترتیب، سیستم های ترمودینامیکی می توانند آب را با استفاده از کمپرسور ساخته شده در آب گرم کنند، اگر از آب استفاده کنید؛ به این ترتیب، شما می توانید یک سیستم مستقل فسیلی ایجاد کنید. سیستم های حرارتی خورشیدی نیز می توانند برای اهداف حرارتی فضایی استفاده شوند (این نسبت در کشورهای سوئد نسبتا رایج است).

برق خورشیدی

برق خورشیدی چیست؟

برق خورشیدی چیست
ماژول های فوتوولتائیک (PV) برق را از نور خورشید تولید می کنند و به طرز شگفت انگیزی ساده، مؤثر و با دوام هستند. آنها در خورشید نشسته اند و بدون قطعات متحرک می توانند لوازم خود را اجرا کنند، باتری های خود را شارژ کنند یا انرژی لازم را برای شبکه برق تامین کنند.

آرایه PV یک جمع کننده انرژی – ژنراتور خورشیدی است و این کار را از طریق اثر فتوولتائیک انجام می دهد. اثر فتوولتائیک در سال 1839 توسط فیزیکدان فرانسوی Alexandre-Edmund Becquerel کشف شد که در آن سلولهای PV تولید انرژی از انرژی در فوتون های نور خورشید را تولید می کنند. هنگامی که نور خورشید به یک سلول PV منتقل می شود، سلول برخی از فوتون ها را جذب می کند و انرژی فوتون ها به یک الکترون در مواد نیمه هادی منتقل می شود. با استفاده از انرژی فوتون، الکترون می تواند از موقعیت معمول خود در اتم نیمه هادی عبور کند تا بخشی از جریان در یک مدار الکتریکی شود.

بیشتر سلولهای PV به یکی از دو دسته اساسی تقسیم می شوند: سیلیکون بلورین یا فیلم نازک. ماژول های سیلیکون بلورین را می توان از سیلیکون یون سدیم، چند کریستالی یا روبان استفاده کرد. فیلم نازک یک اصطلاح است که شامل طیف وسیعی از فن آوری های مختلف از جمله سیلیکون آمورف و تعدادی از تغییرات با استفاده از نیمه هادی های دیگر مانند تلورید کادمیوم یا CIGS (دیسیلنید گلیمیک مس) است. تکنولوژی نازک فیلم، بسیاری از کنفرانس های تحقیق و توسعه فعلی را تولید می کند، اما ماژول های بلورین در حال حاضر بیش از 80 درصد از بازار را جذب می کنند.

برای استفاده از انرژی از آرایه، شما همچنین ممکن است به اجزای دیگر مانند مبدل، کنترل کننده های شارژ و باتری نیاز داشته باشید که سیستم برق خورشیدی را تشکیل می دهند. اجزای مورد نیاز وابسته به نوع سیستم طراحی شده است. انواع سیستم عبارتند از:

PV-DIRECT SYSTEMS:

این ساده ترین سیستم های برق خورشیدی است که دارای کمترین اجزای (اساسا آرایه PV و بار) است. از آنجا که آنها باتری ندارند و به وسیله ابزار متصل نیستند، هنگامی که خورشید درخشان است، بارها را بارگیری می کنند. این بدان معنی است که آنها فقط برای چند برنامه انتخابی، مخصوصا پمپاژ آب و تهویه مناسب هستند، هنگامی که خورشید درخشش می یابد، فن یا پمپ اجرا می شود.

سیستم های خاموش GRID:

اگر چه در مکان های دور از محل بدون خدمات نرم افزاری رایج هستند، سیستم های برق خورشیدی برق خاموش می توانند در هر کجا کار کنند. این سیستم ها به طور مستقل از شبکه عمل می کنند تا تمام برق خانوار را تامین کند. این سیستم ها نیاز به یک بانک باتری برای ذخیره برق خورشیدی برای استفاده در حین شب و یا ابری، یک کنترل کننده شارژ برای محافظت از بانک باتری از اضافه بار، یک اینورتر برای تبدیل قدرت DC array PA به AC برای استفاده با لوازم خانگی AC، و همه قطع اتصال مورد نیاز، نظارت و تجهیزات ایمنی مرتبط با برق.

سیستم های GRID-TIED با پشتیبان گیری باتری:

این نوع بسیار شبیه به سیستم خارج از شبکه در طراحی و اجزای آن است، اما شبکه ابزار اضافه می کند، که نیاز به سیستم را برای تمام انرژی تمام وقت فراهم می کند.

سیستم های بدون سیستم بی سیم:

این سیستم های رایج ترین PV همچنین به عنوان شبکه های شبکه ای، وابسته به شبکه، ابزار تعاملی، شبکه ای Intertied یا شبکه مستقیم شناخته می شوند. آنها برق خورشیدی را تولید می کنند و آن را به بار و شبکه برق هدایت می کنند و از مصرف برق در خانه یا کسب و کار را جبران می کنند. اجزای سیستم به سادگی از آرایه PV، اینورتر (ها) و دیتابیس ایمنی مورد نیاز (به عنوان مثال، فیوزها / شکن / قطع / نظارت) تشکیل شده است. زندگی با یک سیستم برق خورشیدی متصل به شبکه، از زندگی الکتریسیته با برق خبری متفاوت نیست، به جز اینکه بخشی از یا تمام برق مورد استفاده شما از خورشید است. (اشکال این سیستم های بدون خنک کننده این است که آنها هیچ حفاظت از قطع برق را فراهم نمی کنند، هنگامی که شبکه ابزار خاتمه می یابد، این سیستم ها نمی توانند کار کنند.)

برق خورشیدی

چرا از برق خورشیدی استفاده میکنید؟

وقتی ما هزینه واقعی انرژی را در نظر می گیریم، باید به تصویر بزرگ نگاه کنیم، نه فقط به نرخ بهره بردار. سوخت های متعارف اثرات اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی دارند. هزینه های سالانه و تجمعی وجود دارد که از همه آلاینده ها (هوا، جامد و مایع) ناشی از استخراج، پردازش و حمل سوخت های فسیلی است که بر سلامت عمومی و محیط ما تأثیر می گذارد. برق تولید شده از زغال سنگ و گاز طبیعی هرگز قادر نخواهد بود که انرژی و منابع مستمر مورد نیاز برای تولید آن را بیش از حد کند. بر خلاف منابع انرژی متعارف، سیستم های PV تولید برق پاک را برای چندین دهه پس از به دست آوردن بازپرداخت انرژی خود در سه سال یا کمتر تولید می کنند، این واقعا جادویی از تکنولوژی PV است.
الکتریسیته ساکن در صورت استفاده از آن پرداخت می شود و پرداخت ها برای همیشه انجام می شود. در مقابل، اکثر هزینه های سیستم PV در زمان نصب سیستم پرداخت می شود. پس از آن، انرژی اساسا آزاد است. به عبارت دقیق اقتصادی، نرخ بازگشت سیستم PV شما بستگی به سه چیز دارد: منابع خورشیدی؛ قیمت برق؛ و سیاست های دولت یا انگیزه ها. در حالی که بسیاری از تاسیسات برق را با قیمت مقرون به صرفه به فروش می رسانند، تورم و تاریخچه قیمت های انرژی و پیش بینی ها نشان می دهد که افزایش قیمت در آینده ما باعث خواهد شد که بازپرداخت سیستم های اعتباری RE سریع تر شود. داده های تاریخی که توسط موسسه ادیسون الکتریک گزارش شده است نشان می دهد که از سال 1929 تا 2005 میانگین افزایش سالیانه برق برای سالانه 2.94 درصد بوده است. و طبق اداره اطلاعات انرژی در ماه ژوئن 2008، چشم انداز کوتاه مدت انرژی، میزان مصرف آب در سال 2008 به طور متوسط 3.7٪ افزایش می یابد و در سال 2009 نیز 3.6٪ افزایش می یابد. مالیات های مالیاتی فدرال برای سیستم های انرژی تجدید پذیر در دسترس هستند، هزینه ها و بسیاری از ایالت ها، مناطق و تاسیسات همچنین تخفیف های قابل توجهی، انگیزه های عملکردی، اعتبارات مالیاتی، معافیت های مالیاتی، وام ها و سایر مشوق های اقتصادی برای سیستم های برق خورشیدی ارائه می دهند.

استقلال یکی از دلایلی است که میخواهید سیستم PV خارج از شبکه را در اختیار داشته باشید. سیستم های خارج از شبکه به شرایط یا سیاست های ابزار محلی اعمال نمی شوند، و صاحبان سیستم ها به افزایش نرخ، قطع برق و یا کاهش مصرف نمی پردازند. اگر شما برای اموال روستایی خرید می کنید، احتمالا خواهید دید که بسته های خارج از شبکه گران تر هستند. بودن خارج از شبکه همچنین می تواند ارزان تر از دریافت یک خط تمدید به یک ملک است.

هنگام جابجایی گزینه های انرژی (بین شبکه و انرژی خورشیدی، باد و آب) آشکار می شود که برق خورشیدی یک شکل بسیار دموکراتیک از انرژی است. از آنجا که خورشید در همه جا می درخشد، پتانسیل استفاده از برق خورشیدی برای همه قابل دسترس است. علاوه بر این، در مقایسه با ژنراتورها (گاز، حتی بادی و یا نیروی آبی)، به دلیل اینکه سیستم های PV دارای قطعات متحرک نیستند، بسیار قابل اعتماد هستند و نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارند.

پانل های ترمودینامیکی -آرانیرو

گرمایش آب با استفاده از پانل های ترمودینامیکی

پانل های ترمودینامیکی یکی از این منابع انرژی جایگزین هستند ، یک سیستم گرمایش آب ترمودینامیکی یک راه حل ساده برای کاهش هزینه های گرمایش و گاز است، این سیستم (پانل های ترمودینامیکی) در حال حاضر در حال اجرا است.
تکنولوژی پانل های ترمودینامیکی بر مبنای تبادل حرارت ساده است. شبیه به پمپ های حرارتی هوا به آب، گرمای هوا از طریق یک مایع مخصوص جمع آوری می شود و با کمک یک کمپرسور، مخزن برای آب گرم خانگی را گرم می کند. این نتیجه یک منبع بسیار کم هزینه برای گرمایش آب برای آشپزخانه و حمام ، حوضچه ها و استخر ها، و سایر وسایل استفاده می شود.

اگر بخواهید عمدتا بر روی حسابهای گرمایشی خود ذخیره کنید، پانل های ترمودینامیکی برای شما مناسب هستند.

 

مقدار برق مصرف از پانل های ترمودینامیکی :

هزینه های عملیاتی نیز کم است، زیرا فقط کمپرسور سیستم گرمای پانل های ترمودینامیکی نیاز به برق دارد. در شرایط عادی، کمپرسور از 360 وات در ساعت استفاده می کند، که همانند مصرف یخچال بزرگتر است. با این حال، مقدار برق مورد استفاده در کمپرسور به طور مداوم متغیر است، بسته به شرایط آب و هوایی، زمان روز، ماه و مصرف آب، اما در همه زمان ها موثر است.

چقدر می توان با سیستم پانل های ترمودینامیکی گرمای حرارتی ذخیره کرد؟

فقط چگونگی سرمایه گذاری در پانل های خورشیدی، میزان قابل توجهی از بازگشت را نشان می دهد، پانل های ترمودینامیکی حتی بیشتر از پول شما ارزش دارند. از جمله راه حل های داخلی آب گرم، پانل های ترمودینامیکی ارزان ترین راه برای این کار هستند.
سیستم های گرمایش آب گرمایش پانل های ترمودینامیکی ممکن است هزینه های بیش از 10 برابر کمتر از دیگر انواع معمولی مانند بخاری های الکتریکی داشته باشند. در واقع، هزینه استفاده از سیستم پانل های ترمودینامیکی پایین تر از همه هستند و رایج ترین آبگرمکن ها ( پانل های ترمودینامیکی) میباشند.
خانوار متوسط 4 نفر روزانه 12 کیلو وات ساعت آب گرم مصرف می کنند. این شامل حمام یا دوش برای همه، شستشو ظروف و دیگر استفاده از آب گرم عمومی است. این برابر است با مصرف سالیانه 4380 کیلووات ساعت. برای چنین عدد بسیار مهم است که بخاری آب کمترین هزینه عملیاتی را برای هر کیلووات ساعت گرمایش داشته باشد، زیرا هزینه ها به سرعت افزایش می یابد.
با توجه به قیمت اجزاء، هزینه های نصب، طول عمر بخاری و متوسط مصرف روزانه آب گرم، پانل های ترمودینامیکی معمولا در عرض 5 سال نسبت به دیگر بخاری های برقی به نقطه شکست خود می رسند. پانل های ترمودینامیکی به خوبی با روغن گرمایش و گاز طبیعی نیز رقابت می کنند، زیرا ظرف مدت 15 سال هزینه های کل بازگشتی است که طول عمر چنین بخاری ها است، بخاری نفت و گاز در حال حاضر نیاز به یک جایگزین کامل است.

کجا می توان پانل های ترمودینامیکی را نصب کرد؟

پانل های ترمودینامیکی، برخلاف پانل های خورشیدی یا پانل های حرارتی خورشیدی، لزوما به نور مستقیم خورشید نیاز ندارند، زیرا پانل های ترمودینامیکی گرما را از هوای محیط جذب می کنند. بدیهی است که در صورتی که اشعه خورشید به پانل برسد، این کار به شما کمک می کند اما برای تولید آب داغ موثر نیست. با این حال، بهره وری توسط نور مستقیم خورشید افزایش می یابد که همچنین منجر به کاهش استفاده از کمپرسور می شود، که حتی منجر به کاهش هزینه های عملیاتی می شود.
به همین دلیل، پانل های ترمودینامیکی را می توان به سمت جنوب، غرب و شرق قرار داد، یا اگر این تنها گزینه، شمال نیز باشد؛ هرچند به خاطر داشته باشید که پانلهای شمالی به احتمال زیاد نیاز به پشتیبانی بیشتری از کمپرسور دارند اما هنوز هم موثر خواهند بود.
پانل های ترمودینامیکی با قرار دادن بسیار انعطاف پذیر هستند. شایع ترین آنها این است که آنها را روی سقف های شیبدار قرار دهید، درست مانند پانل های خورشیدی. آنها همچنین می توانند بر روی سقف های مسطح با یا بدون پایه یا سیستم نصب شوند.
علاوه بر این، بسیاری تصمیم می گیرند پانل های خود را روی دیوارهای خانه های خود قرار دهند، به همان شکلی که یک پنجره به نظر می رسد. همه این ها به همان اندازه توانایی دارند.
کسانی که بیشتر از یک پانل ترمودینامیکی می خواهند چندین گزینه نیز دارند. بسته به فضای موجود، پانل ها می توانند در کنار یکدیگر روی دیوار یا سقف گذاشته شوند، می توانند در مخازن چیده شده روی سقف تخت قرار گیرند، اما امکان ایجاد آنها به صورت عمودی نیز وجود دارد.

 

http://araniroo.ir/wp-content/uploads/2018/06/پانل-های-ترمودینامیکی-سیستم-گرمایشی-آرانیرو.jpg

آیا سیستم گرمایش پانل های ترمودینامیکی سخت است؟

از آنجایی که سیستم گرمایش آب گرمایشی نسبتا ساده است، تنها یک واحد کنترل در کمپرسور وجود دارد؛ تمام اجزای دیگر بدون نیاز به تنظیم آنها به طور مرتب کار می کنند. واحد کنترل وضعیت سیستم را نشان می دهد، یعنی اینکه آیا کمپرسور در حال اجرا است، چه درجه حرارت آب است و پیشرفت گرمایش کامل مخزن.

در شرایط عادی، سیستم به تنهایی کار می کند بدون نیاز به تنظیم هر چیزی. اگر به تعطیلات بروید، این یک ایده خوب است، هرچند سیستم را خاموش کنید تا بیهوده استفاده نکنید. هنگام بازگشت، شما می توانید افزایش ضد لژیونلا را متوقف کنید که با استفاده از کمپرسور، آب را به سطح بالاتر متصل می کند تا کشتن هر گونه باکتریایی که ممکن است در آب های غیر مجاز ظاهر شود.

این تقویت همچنین می تواند توسط یک دکمه تک دکمه ای استفاده شود اگر کل مخزن آب گرم به دلیل استفاده از آب گرم فوق العاده ای مورد استفاده قرار گیرد – برای مثال هنگام میزبانی مهمانان. با روشن کردن تقویت، کمپرسور به سرعت آب را گرم می کند. هنگامی که دمای مطلوب به دست می آید، تقویت به طور خودکار خاموش می شود.

برخی از سیستم پانل های ترمودینامیکی گزینه ای برای تنظیم ساعات کار دارند تا به عنوان مثال کمپرسور در طول شب خاموش شود. با استفاده از این گزینه می توانید در ماه صرفه جویی کنید و همچنین طول عمر کمپرسور را افزایش می دهد.

سیستم های آب گرم پانل های ترودینامیکی یک سرمایه گذاری استثنایی برای خانه شما است که با کاهش هزینه ها و افزایش راحتی شما، بدون نیاز به نگرانی در مورد اثرات منفی محیط زیست، کیفیت زندگی روزمره خود را بهبود می بخشد. این تکنولوژی جدید انقلابی می کند که چگونه می توانید نیازهای آب گرم خانگی خود را مدیریت کنید.

 

توربین بادی و پنل خورشیدی-آرانیرو

توربین های بادی و پانل های خورشیدی سریع ترین بازار برای انرژی های خورشیدی

قدرت خورشیدی منبع سریعتر رشد انرژی جدید است

 

آژانس بین المللی انرژی می گوید که انرژی های خورشیدی، دو سوم انرژی جدید را به شبکه های جهانی اضافه شده است.

یک پشت بام با پانل های خورشیدی در حیاط نیروی دریایی بروکلین در نیویورک پوشیده شده است.

ایالات متحده هنوز هم دومین رشد سریع بازار انرژی های تجدید پذیر است، با وجود اینکه تعهد دونالد ترومپ به احیای زغال سنگ است.

قدرت خورشیدی در سال گذشته سریعترین منبع انرژی جدید در سراسر جهان بوده است و برای اولین بار رشد در تمامی اشکال دیگر تولید برق پیشرو بوده و کارشناسان برجسته به «عصر جدید» رسیده اند.

آژانس بین المللی انرژی گفت که انرژی های خورشیدی به دو سوم انرژی جدید اضافه شده به شبکه های جهانی در سال 2016 می گوید، اما این گروه متوجه شد که انرژی خورشیدی فناوری ای است که درخشان ترین آن است.

ظرفیت خورشیدی جدید حتی رشد خالص زغال سنگ را، که قبلا بزرگترین منبع جدید تولید برق بود، به دست آورد. این تغییر به دلیل کاهش قیمت ها و سیاست های دولتی، به ویژه در چین صورت گرفت که تقریبا نیمی از پانل های خورشیدی نصب شده را تشکیل می داد.

IEA  مستقر در پاریس پیش بینی کرد که خورشید در رشد آینده تسلط داشته باشد؛ ظرفیت جهانی ظرف پنج سال آینده بیشتر از ظرفیت کل قدرت فعلی هند و ژاپن خواهد بود.

 

دکتر فاتح بیرول، مدیر اجرایی IEA، گفت: “آنچه ما شاهد آن هستیم تولد عصر جدید در فتوولتائیک خورشیدی است. ما انتظار داریم که رشد ظرفیت خورشیدی PV بالاتر از هر فن آوری تجدید پذیر دیگر تا سال 2022 باشد. ”

IEA  پیش بینی می شود ظرفیتانرژی های خورشیدی در سراسر جهان در سال 2022  که سومین خورشیدی در چین و هند بیشتر باشد.

توربین های بادی و پانل های خورشیدی در Yancheng، استان جیانگسو چین

توربین های بادی و پانل های خورشیدی در Yancheng، استان جیانگسو چین. چین در حال رشد سریع ترین بازار برای انرژی های خورشیدی است.

در حالی که چین بر گسترش انرژی های خورشیدی غلبه دارد، ایالات متحده هنوز هم دومین بازار سریع ترین رشد است، با وجود اینکه تعهد دونالد ترامپ به احیای زغال سنگ و عدم اطمینان او در سطح فدرال است.

پائولو فرانکل، رئیس بخش انرژی تجدید پذیر در IEA، گفت که یارانه های خورشیدی و باد و سایر مبانی، به این معنی است که تاثیرات رئیس جمهور احتمالا محدود خواهد بود.

با این وجود، اگر اصلاحات وجود داشته باشد که به صورت پیش درآمدی به یارانه ها منجر شد، یا اگر کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده تعرفه های واردات پانل های خورشیدی چین را تغییر دهد، می تواند تغییر کند. فرانکل گفت: “خطر وجود دارد، اما در حال حاضر پیش بینی ما همچنان قوی است.”

هند برای رونق  دادن به انرژی های خورشیدی در پنج سال آینده هدف تنظیم نموده است،  پیش بینی می شود ظرفیت انرژی های خورشیدی این کشور تا سال 2022 برابر با رشد اتحادیه اروپا باشد.

فرانکل گفت:  IEA پیش بینی خود را برای میزان انرژی سبز در انگلستان بین سالهای 2017 تا 2022 به پایین پیش بینی کرده است، و انتظار می رود که بیشترین رشد را در این زمینه داشته باشد.

با وجود افتتاح نخستین مزرعه انرژی های خورشیدی بدون مالیات بریتانیا در انگلستان، چشم انداز خورشیدی بریتانیا نسبتا غم انگیز است: میزان پیش بینی خورشیدی که تا سال 2022 نصب می شود، یک پنجم از میزان نصب شده در پنج سال گذشته است.

 

این گزارش نشان می دهد که انرژی های خورشیدی به طور فزاینده ای نسبت به سوخت های فسیلی با قیمت قابل مقایسه هستند، زیرا پروژه های باد و خورشید در قیمت های مزایده دولتی قیمت های پایین را ثبت می کنند.

 

انرژی های خورشیدی ممکن است حتی ارزان تر از جایگزین های سوخت فسیلی باشند [طی پنج سال آینده]. با این حال، مراقب باشید، زیرا این امر به طور خودکار معنی ندارد که آنها رقابتی هستند و سرمایه گذاری جاری خواهد بود. این به خطر ابتلا به سرمایه گذاری بستگی دارد و آیا جریان های پس انداز یک پروژه را قابل پرداخت می کنند یا نه ؟

IEA گفت که رشد برق تجدید پذیر دو برابر بزرگتر از گاز و زغال سنگ خواهد بود. در حالی که این میزان تولید برق را از  24 درصد در سال گذشته به 30 درصد در سال 2022 برساند، زغال سنگ همچنان بزرگترین منبع انرژی خواهد بود.

مقیاس افزایش انرژی باد و خورشید و ماهیت متناوب آن در سطح محلی، به این معنی است که ادغام آنها با شبکه های برق بحرانی شده است. این کشور پیشنهاد می دهد که کشورها سیاست هایی را پیش بینی کنند که شبکه ها را انعطاف پذیر تر کنند، مانند باتری ها و مدیریت تقاضا در زمان

 

نیروگاه خورشیدی-آرانیرو-احداث نیروگاه خورشیدی در بام

احداث نیروگاه خورشیدی در بام

نیروگاه خورشیدی در پشت بام خانه ها نیروگاه خورشیدی در پشت بام خانه ها ممکن است بیشترین شکل قابل توجه و شکل دهنده انرژی خورشیدی باشد. اما این نیروگاه خورشیدی است که مزارع پرتقال را در مناطق دورافتاده ای از ایالات متحده ساخته شده اند و انرژی را به آب و برق و شرکت های […]

نیروگاه خورشیدی خانگی

چگونه نیروگاه خورشیدی خانگی احداث کنیم ؟پول حاصل از تابش خورشید را در جیب خود بگذارید

نیروگاه خورشیدی

اثر Hotspot Heating در آرایه های خورشیدی

✅ در نیروگاه های خورشیدی فتوولتائیک آرایه های بزرگ خورشیدی از اتصال سری موازی تعداد زیادی پنل خورشیدی تشکیل می شوند.

✅ ترکیب سری و موازی سلول ها یا پنل ها ممکن است باعث بروز مشکلاتی در آرایه شود. یکی از این مشکلات، بروز حالت مدار باز در یکی از رشته ها است.

✅ در این حالت، جریان حاصله از جمع رشته ها در آن بلاک از جریان سایر بلاک ها در آرایه کمتر می شود. این مسئله از نظر الکتریکی، مشابه وجود عدم تطابق درسلول های سری شده است.

✅ بنابراین حتی اگر مشخصات تمامی پنل ها یکسان بوده و هیچ گونه سایه ای روی قسمتی از پنل ها نیفتاده باشد، باز هم احتمال بروز عدم تطابق و پدیده Hotspot Heating در آرایه ها وجود دارد.

✳️ راه حل اثر Hot Spot Heating چیست؟

✅ جواب این مساله اضافه کردن دیود بایپاس (Bypass Diode) به صورت موازی و با پلاریته مخالف به سلول خورشیدی است.

✅ در حالت نرمال سلول بایاس مستقیم است در نتیجه دیود بایپاس بایاس معکوس است و جریانی از آن نمی گذرد.

✅ اگر سلول به خاطر وجود عدم تطابق در جریان اتصال کوتاه، بایاس معکوس شود، دیود بایپاس تحت بایاس مستقیم قرار می گیرد و جریان را هدایت می کند.

✅ در نتیجه افت ولتاژ دو سر سلول “بد” فقط به اندازه ولتاژ دیود بوده و بدین ترتیب مانع اتلاف زیاد انرژی و وقوع Hotspot Heating می شود.

✅ یک دیود بایپاس برای گروهی از سلول ها (معمولا بین 10 تا 15 سلول) کار گذاشته میشود.

✅ به عنوان مثال برای یک پانل با 36 سلول، 3 عدد و گاهی 2 عدد دیود بایپاس کار گذاشته میشود.

✅ الزاما تمامی سازندگان از دیود بایپاس استفاده نمی کنند. در این صورت، باید مراقب بود تا پانل به مدت طولانی تحت شرایط اتصال کوتاه قرار نگیرد و نیز از سایه افتادن ساختمانها، درختان و یا پانل های دیگر بر روی آن جلوگیری بعمل آورد.

تولید برق از انرژی خورشید بر فراز ابرها

تولید برق از انرژی خورشید بر فراز ابرها

همانطور که می دانید، صفحه‌های خورشیدی برای بهترین تولید خروجی باید در محل‌هایی‌ که امکان دریافت بالاترین تابش خورشیدی را دارند، نصب شوند.

اما آب و هوا همیشه ثابت نیست و تغییر شرایط جوی و وجود ابرها ممکن است تولید انرژی‌ را مختل کند. برای حل این مشکل، بالون هایی در ارتفاع بالا نصب می کنند، تا امکان دسترسی‌ مداوم به نور خورشید را فراهم کنند.
بر اساس گزارشی از پورتال جامع انرژی، دانشمندان در یک آزمایشگاه فرانسوی‌-ژاپنی مربوط به نسل بعدی سلول های فتوولتائیک در توکیو، به دنبال ارائه راه حلی‌ برای این مشکل به کمک نصب صفحه‌های خورشیدی در بالای ابرها هستند. بنابر نظر ژان فرانسوا گیلمولز، سرپرست آزمایشگاه نکست پی‌ وی، بیشترین دریافت نور در بالای ابرها امکان پذیر می شود. با پیشرفت تکنولوژی و امکان اجرایی کردن این طرح، هزینه‌های تولید برق به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
دانشمندان در حال تحقیق بر روش ساخت بالون هایی همراه با صفحه‌های خورشیدی و ژنراتور از جنس پلیمرهای سبک وزن هستند. این بالون‌ها به زمین متصل می شوند و انرژی الکتریکی تولید شده توسط آن ها از طریق کابل به زمین منتقل می شود. گیلمولز افزود: محققان تصمیم دارند بالون ها را در فاصله‌ بسیار نزدیکی به ابرها قرار دهند. یعنی در ارتفاعی حدود 6 کیلومتر و زیر مسیر رفت و آمد هواپیماها. اما در آینده امکان افزایش ارتفاع تا حدود ۲۰ کیلومتر هم وجود خواهد داشت.
نور دریافتی از خورشید بر فراز ابرها، از نوری که از خورشید به سطح زمین می‌رسد 5 برابر بیشتر می باشد. طبق نظر گیلمولز، با استفاده از این روش، تولید پایدارتر و سریع تر انرژی‌ خورشیدی در مقیاس وسیع تر امکان پذیر می شود. بر اساس گفته این محقق، این یک ایده تازه نیست. برای مثال، استفاده از انرژی‌ خورشیدی حاصل از ماهواره‌های در حال چرخش به دور زمین، در سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ میلادی پیشنهاد داده شده بود. اما تا امروز فقط مطالعات اولیه در این زمینه انجام گرفته است.
آزمایشگاه نکست پی‌ وی در حال اجرای این فرضیه است. گیلمولز افزود: تا جایی‌ که من اطلاع دارم، تا کنون هیچ مدل واقعی از این ایده ارائه نشده است و این همان چیزی است که ما در حال حاضر به آن‌ نیاز داریم. ما باید به فکر پیدا کردن روش‌های مناسب برای حل مسائل ضروری تری مثل توسعه پایدار همه قسمت ها، بی خطر بودن تولید انرژی‌ و گسترش تولید در مقیاس وسیع باشیم.

انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی در خانه های ایران

انرژی خورشیدی یکی از مهمترین و در دسترس‌ترین منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک است

انرژی خورشیدی یکی از مهمترین و در دسترس‌ترین منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک است که به گفته مسئولان، برنامه‌ گسترده‌ای برای تجهیز خانه‌های ایرانی به منابع انرژی خورشیدی وجود دارد.
آرا نیرو:حل موضوع اقتصاد انرژی از دغدغه‌های مسئولان صنعت برق کشور است و وزارت نیرو تلاش‌ فراوانی برای نمود انرژی‌های تجدیدپذیر در خانه ها انجام می‌دهد.

از جمله اقدامات انجام شده مسئولان می‌توان به افزایش قیمت خرید تضمینی برق حاصل از انرژی‌های نو و قانون دریافت عوارض برق به‌منظور توسعه و تولید برق پاک اشاره کرد.

سال گذشته با نظر به قانون عوارض برق و حمایت مجلس، وزارت نیرو و شرکت توانیر از محل عوارض برق به نصب سلول‌های فتوولتائیک اقدام کرده و توانسته است حدود 7500 کیلووات پنل خورشیدی در تعدادی از مدارس، مساجد نمونه، ساختمان‌های شرکت برق منطقه‌ای، توزیع برق و ساختمان‌های اداری نصب کند.

امسال نیز وزارت نیرو مکلف شده است که با مشارکت 50 درصدی مشترکان، انرژی‌های تجدیدپذیر و سامانه‌های کوچک فتوولتائیک را بر روی پشت بام‌ها گسترش دهد که اولویت و سیاست وزارت نیرو نصب این سامانه‌ها برای مشترکان خانگی است.

سال گذشته در هزار نقطه، پنل خورشیدی از ظرفیت 1.5 کیلووات برای مشترکان نمونه خانگی تا 100 کیلو وات برای اداره‌ها و سازمان ها نصب شده است.

Rate this post