فناوری AGM

فناوری AGM چیست؟
باتری های قابل شارژ باتری شیشه ای متفاوت از باتری معمول سیلندر ساخته می شوند. این نوشتار به طور عمده شامل Concorde Sun-Xtender AGM می باشد، اما همچنین برای اکثر مارک های دیگر از باتری های AGM چرخه عمر استفاده می شود.

در باتری AGM یک تکه پشم شیشه فوق العاده خوب از بین صفحاتی که با اسید باتری اشباع شده اند، حدود 95٪ از آنچه که می توانند نگهداری کنند، وجود دارد. سپس در میان صفحات بسته بندی شده و کمی فشرده شده، سپس جوش داده شده در محل. از آنجا که صفحات و تشک ها نسبتا تنگی بسته هستند، تقریبا ایمن به لرزش هستند.

AGM (Matte Glass Absorbed) فن آوری باطری مهر و موم شده در ابتدا در سال 1980 اختراع شد و در سال 1985 برای هواپیماهای نظامی که قدرت، وزن، ایمنی و قابلیت اطمینان آنها در نظر گرفته شده بود، طراحی و معرفی شد. باتری های Concorde AGM VRSLAB (باتری سرب اسید سربسته تنظیم شده با شیر)، گاهی اوقات به عنوان VRLA (سرب اسید تنظیم شده با شیر) شناخته می شود. در حال حاضر تولیدکنندگان چند تولید کننده باتری AGM تولید می کنند، اما کنکورد اولین کسی بود که تکنولوژی را برای استفاده غیر نظامی غیر تجاری استفاده می کرد.
کارایی باتری:
این مقایسه مهم است و برای برنامه های کاربردی با میزان شارژ بالا یا میزان تخلیه حیاتی است. مقاومت داخلی باتری نشان دهنده کارایی کل شارژ / تخلیه آن است، توانایی آن در ارائه جریانهای بالا بدون قطر قابل توجهی در ولتاژ، و اندازه گیری کیفیت قطعات و ساخت و ساز است.

افت مقاومت در برابر باتری:
از دست دادن مقاومت داخلی نشان می دهد که باتری تمایل به گرم شدن دارد به همین دلیل است که در زمان گرما باتری به شدت شارژ و یا تخلیه برای مدتی میشود.

خسارت های داخلی در باتری های سرب اسید با سیلاب معمولی معمولا حدود 10 تا 15 درصد برای یک باتری جدید است و می تواند برای باتری های قدیمی با 25 درصد بیشتر باشد. این امر می تواند بطور قابل توجهی متفاوت باشد، که عمدتا بستگی به سن و کیفیت باتری دارد. به طور کلی، آنچه را برای شما پرداخت می کنید، – باتری های ارزان تر با صفحات نازک تر و اتصالات داخلی، کمتر کارآمد هستند.

باتری ژل بهتر است در حدود 12٪ تا 16٪ مقاومت داخلی باشد، بنابراین برای هر 100 آمپر-ساعت استفاده می شود حدود 115 آمپر ساعت شارژ می شود.

Concorde AGM دارای کمترین مقاومت داخلی هر نوع باتری تجاری است که ما می دانیم – فقط 2 درصد در یک باتری جدید. در سیستم های برق خورشیدی، این همانند گرفتن 10 تا 15 درصد اضافی از پانل های شما است. این امر موجب می شود که باتری های Concorde AGM، در صورت نیاز، سریعتر شارژ شوند و توانایی ارائه جریان های بالاتر در صورت لزوم. با استفاده از باتری های Concorde Advanced AGM با استفاده از مبدل های خروجی بالا، بانک عامل های اینورتر و یا تکیه بر پانل های خورشیدی می توانید به طور قابل توجهی بهره مند شوند. Concorde AGM برخی از باتری های موجود در بازار هستند.

گرما: بهره وری بهتر به این معنی است که گرما در باتری تولید می شود – هر جریانی که در واقع به شارژ باتری تبدیل نمی شود، به گرما تبدیل می شود. به همین دلیل است که بعضی از باتری ها، به خصوص باتری ها با بارگذاری بیش از حد (و حتی برخی از AGM های غیر عمیق)، می توانند بسیار گرم و یا حتی گرم شوند. در موارد شدید، شما می توانید فراتر از حرارتی را دریافت کنید که می تواند خطرناک باشد. اگر تا به حال باتری سنگین را احساس کرده اید، احتمالا متوجه شده اید که می تواند خیلی گرم شده باشد.

باتری AGM یک الکترولیت ژل نیستند
باتریهای AGM Concorde یک الکترولیت ژل نیستند. این یک باتری الکترولیتی جذب گاز Recombinant gas است. این کاهش از دست دادن آب تا 98٪ کاهش می یابد. از دست دادن شارژ به علت خود تخلیه 3 تا 10 برابر بهتر از ژل معمولی و 5 تا 50 برابر کمتر از باتری های معمول است. گازها تقریبا 100٪ درون باتری را احیا می کنند، میزان انتشار هیدروژن را به سطح بسیار پایین تر از بیشتر انواع باطری باز می گرداند و کمتر از نصف حد پایین انفجاری برای هیدروژن. علاوه بر این، آنها شارژ و تخلیه محدودیت های فعلی را که اکثر باتری های ژل دارند ندارند.

فن آوری باتری Concorde AGM همچنان به توسعه و ارائه پیشرفت های بیش از دیگر فن آوری های باتری مهر و موم شده است. تکنولوژی AGM گام بعدی در تکامل هر دو باتری شروع و عمق چسبندگی برای برنامه های دریایی، RV و حمل و نقل هوایی است. این همان باتری هایی است که نظامی ایالات متحده در بسیاری از خودروهای زرهی و استاندارد استفاده می کند. این تکنولوژی نسل بعدی باعث افزایش ایمنی، عملکرد و عمر مفید بیش از سایر انواع باتری مهر و موم موجود، از جمله ژل می شود. تمام باتری های Concorde AGM دارای یک سال گارانتی کامل هستند – اکثر سلول های ژل دارای تنها 90 روز گارانتی هستند.

باتری AGM دارای مقاومت بیشتری نسبت به لرزش و شوک به دلیل ساخت آنها نسبت به اکثر باتری های سیل شده دارند. صفحات با شیشه ای مات بسته بندی می شوند، باعث کاهش حرکت صفحه و ارتعاش تقریبا صفر می شود. علاوه بر این، به دلیل اینکه تشکهای شیشه ای کاملا اشباع نشده اند و مایع به علت پلاستیکی گسترش نمی یابد

 

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *